Detail info
Close

One Day Jazz Festival - Immanuel Wilkins (USA) v Bratislave

ONE DAY JAZZ FESTIVAL 2023
One Day Jazz Festival - Immanuel Wilkins (USA) v Bratislave

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Už 5. 7. vás pozývame do Starej Radnice v Bratislave na koncert Immanuel Wilkins Quartet (USA) a jeho masterclass. Súčasťou programu bude aj Lektorský koncert Letnej jazzovej dielne SJS a Jam Session After Party v Klub JazzTikot .

 
Immanuel Wilkins Quartet (USA)
Ako rozpoznať dramaturgiu dobrého festivalu od podujatia výnimočného? Mimoriadne podujatie predstavuje hudobníkov práve v období ich umeleckého rozletu. Presne to je prípad dvadsať šesťročného altsaxofonistu Immanuela Wilkinsa, ktorého albumy vydané prestížnou značkou Blue Note vzbudili pozornosť na americkej scéne. Rodáka z Filadelfie ovplyvnili saxofonisti Kenny Garrett, Branford Marsalis a Marshall Allen, no až trubkár Wynton Marsalis ho počas štúdia na prestížnej Juilliard School of Music nasmeroval na avantgardnejší odkaz saxofonistu Ornetta Colemana. Odtiaľ bolo na skok k otvorenejším projektom klaviristu Jasona Morana, ktorý vzal šikovného saxofonistu pod svoje krídla. Wilkinsova koncepcia ponúka ten najaktuálnejší pohľad na smerovanie jazzu a ONE DAY JAZZ festival hrdo predstavuje jeho vynikajúce kvarteto v slovenskej premiére.

Immanuel Wilkins – altsaxofón
Micah Thomas – klavír
Matt Brewer – kontrabas
Kweku Sumbry – bicie nástroje

Eugen Vizváry Saturnus (SK/CZ)
Jeden z najvýraznejších domácich klaviristov a producentov Eugen Vizváry nadviazal albumom „Saturnus Part III.“ na úspešné projekty „Part One“ (2013) a „For Jaco – Part 2“ (2016). Pokračovanie naznačuje aj výber osvedčených spoluhráčov, napríklad bubeníka Davida Hodeka. Saturnus je exkluzívnou medzižánrovou výpravou s nádychom jazzu, funky, soulu a R&B. Eugen Vizváry svojho pasažiera doslova unáša a katapultuje do sférických výšok. A to aj takého, ktorý nad prvou pozvánkou na všežánrovú expedíciu medzi jazzom, funky, soulom a R&B ohŕňa nos. Projekt Saturnus vás intenzitou centrifúgy doslova vtlačí do sedačky!

David Hodek – bicie nástroje
Eugen Vizváry – klavír, klávesové nástroje
Ondřej Štveráček – tenorsaxofón
Tomáš „Gaštan“ Baroš – kontrabas

Súčasťou programu 5.7. bude aj Lektorský koncert Letnej jazzovej dielne SJS a Jam Session After Party v Klub JazzTikot .
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporom umenia.
Podujatie je možné realizovať aj vďaka finančnej podpore Tipos.

Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top