Detail info
Close

One Day Jazz Festival - Waking Vision (USA/SK) v Bratislave

ONE DAY JAZZ FESTIVAL 2023
One Day Jazz Festival - Waking Vision (USA/SK) v Bratislave

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Pozývame vás na ďalší jazzový večer s One Day Jazz Festivalom. Tešiť sa môžete na Waking Vision (USA/SK) a Dennyiah (SK).

Vidíme sa 9. 7. o 19:00. Začíname v Starej radnici na Hlavnom námestí v Bratislave.
Waking Vision (USA/SK)

Waking Vision založili začiatkom milénia spolužiaci z prestížnej Berklee College of Music v Bostone. Gitarista a skladateľ John Shannon, basgitarista Mitch Cohn a bubeník Martin Valihora zdieľali vášeň pre otvorenú hudbu, zaznievajúcu v nesmiernej intenzite a v spojení s prírodou. Kapela vydala dvojicu triových albumov (The Ancient Bloom a Into High Selva) a k pozoruhodnej a oceňovanej nahrávke Of the Waking Vision (Hevhetia 2006) prizvali hráča na analógových syntetizátoroch Petra Stolzmana. Waking Vision odohrali série koncertov vo viacerých krajinách a získali si množstvo priaznivcov. Aktuálnym členom tria je newyorský kontrabasista Peter Slavov a táto zostava momentálne pracuje na svojom štvrtom albume.

John Shannon – gitara
Peter Slavov – kontrabas
Martin Valihora – bicie nástroje
 
Dennyiah (SK)

Dennyiah je slovenské multižánrové duo, ktoré sa vo svojej tvorbe necháva inšpirovať indie-popom, country, soulom a blues. Košický tandem tvorí speváčka Denisa ´Denny´ Gajarská a gitarista Ľuboš Šoltés. Poznávacím znamením dvojice sú nielen kučeravé ryšavé vlasy Denisy Gajarskej, ale predovšetkým intenzita jej hlasu a presvedčivosť. Zoskupenie vydalo v roku 2020 svoj debutový album Human Aspect a predstavilo sa na viacerých domácich podujatiach. Popularitu si získala ich skladba Kingdom, ktorej videoklip vznikal na pobreží Škótska.

Denisa ´Denny´ Gajarská – spev
Ľuboš Šoltés – akustická gitara

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom festivalu.
Podujatie je možné realizovať aj vďaka finančnej podpore Tipos.


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top