Detail info
Close

Otvárací koncert 74.sezóny.

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA
Otvárací koncert 74.sezóny.

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Otváracie koncerty 74. koncertnej sezóny Slovenskej filharmónie

 

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA

SLOVENSKÝ FILHARMONICKÝ ZBOR

DANIEL RAISKIN dirigent / JOZEF CHABROŇ zbormajster / SIMONE LAMSMA husle

 

Egon Krák    Les anges du ciel / Nebeskí anjeli, hommage à Josquin Desprez (premiéra)

Erich Wolfgang Korngold     Koncert pre husle a orchester D dur, op. 35

Gustav Mahler       Symfónia č. 5

 

Vergíliova báseň Eneida očarila kedysi Josquina Despreza a neskôr i Egona Kráka, ktorý aj pomocou nej v kompozícii Les anges du ciel vzdáva úctu práve tomuto franko-flámskemu renesančnému hudobnému veľmajstrovi. Syn hudobného kritika Erich Wolfgang Korngold vytvoril vo vojnou zmietaj Európe hudbu k mnohým filmom. Koncert pre husle D dur vznikol už v časoch mieru, kedy sa skladateľ začal venovať viac komponovaniu diel, ktorými sa mohol prezentovať v koncertných sálach. Dielo je venované Alme Mahler, manželke jeho hudobného mentora Gustava Mahlera, ktorého Symfónia č. 5 koncertný večer uzavrie. Šéfdirigent Daniel Raiskin už stihol na konci augusta s orchestrom Slovenská filharmónia, ktorý vedie od sezóny 2020/2021, absolvovať koncertné turné vo Švajčiarsku. Slovenský filharmonický zbor so svojim zbormajstrom Jozefom Chabroňom zas počas septembra absolvoval koncerty v Mannheime. Holandská huslistka Simone Lamsma, ktorá nedávno premiérovala Husľový koncert skladateľky Mathilde Wantenaar sa po roku a pol opäť predstaví na pódiu Slovenskej filharmónie.

 

40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazuTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Odporúčané

Top