Detail info
Close

Ozveny svetových festivalov: PRÍPAD GOLDMAN

Ozveny svetových festivalov: PRÍPAD GOLDMAN

Dátum: 21. - 24. apríla 2024
Miesto: Bratislava 5 - Petržalka

Vstupenky

Nedeľa
21
Apr 2024
17:00
Ozveny svetových festivalov: PRÍPAD GOLDMAN
Streda
24
Apr 2024
19:00
Ozveny svetových festivalov: PRÍPAD GOLDMAN
Kino Lúky, DK Lúky, Bratislava

Bratislava 5 - Petržalka

Popis podujatia

r. C. Kahn, FR, 2023, české titulky, MN-15, násilie, diskriminácia, strach, 115 min.
Prípad Goldman sleduje strhujúci súdny proces s ľavicovým židovským aktivistom. Jeho príbeh je zároveň portrétom spoločnosti zmietanej rasizmom a nespravodlivosťou, ktoré sú vysoko nákazlivé aj dnes.
Paríž, november 1975. Odvolací súd krajne ľavicového židovského aktivistu Pierra Goldmana má začať. Goldman, odsúdený na doživotné väzenie za štyri ozbrojené lúpeže, z ktorých jedna mala za následok smrť dvoch žien, odmieta obvinenia z vraždy. Masívne sledovaný súdny proces vytvorí z Goldmana romantickú postavu a hrdinu intelektuálnej ľavice, aj keď vzťah s jeho mladým právnikom Georgesom Kiejmanom škrípe. Večný provokatér hlásajúci svoje ideály, temperamentný a nepolapiteľný Goldman uvrhne svoj vlastný proces do chaosu a riskuje rozsudok smrti. Prípad Goldman vykresľuje psychopatologický portrét militantného revolucionára, ale aj spoločnosti zmietanej rasizmom a nespravodlivosťou, ktoré sú vysoko nákazlivé aj dnes.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

google maps
Top