Detail info
Close

PAVUČINA LŽÍ

PAVUČINA LŽÍ

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

 

Trávia vaše deti na sociálnych sieťach viac času, než by ste chceli?

Máte obavy, že sa dostanú k obsahu, ktorý zmení ich pohľad na skutočnosť, že ich algoritmy sociálnych sietí postupne navedú k nebezpečným dezinformáciám?

Pozývame vás do divadla na premiéru autorskej inscenácie Pavučina lží. Ak ste rodičmi, chceme vás povzbudiť, aby ste prišli aj so svojimi deťmi. Aj takýmto spôsobom môžete byť ešte väčší fanúšik svojho tínedžera a svojím záujmom o digitálne prostredie, v ktorom trávi výraznú časť svojho času, mu vytvárať pocit bezpečia a istôt.

Inscenácia ukazuje, ako v súčasnosti funguje propaganda, ako dochádza k manipuláciám, šíreniu hoaxov, fake news a radikalizácii na sociálnych sieťach.

Sociálne siete majú priamy dopad na ľudské konanie. A to napriek tomu, že sú ovládané neľudskými algoritmami. Je možné nenechať sa nachytať? Prípadne ako sa vyslobodiť z pavučiny lží?  

Mladí ľudia sú veľmi zraniteľní a náchylní naskočiť na vlnu neprávd, uveriť hoaxom a konšpiračným teóriám, pretože sa strácajú v nadmiere dostupných informácií. Cítia sa v súčasnom svete osamelo, často sú konfrontovaní s pocitmi strachu a duševnej nepohody.

Dva náročné roky pandémie, vojna na Ukrajine, ako aj s teroristický čin na Zámockej ulici v Bratislave, prvý dokonaný teroristický čin v dejinách Slovenska, počas ktorého prišli o život dvaja nevinní ľudia, sú výsledkom eskalácie dlhodobo neriešených problémov. Ich naliehavosť potvrdzujú aj štatistiky intervencií IPčka (profesionálna organizácia, ktorá sa od roku 2012 venuje mladým ľuďom, ktorí sa ocitli v zložitých, často až krízových životných situáciách). V roku 2022, po teroristickom útoku na Zámockej zaznamenalo IPčko celkovo nárast žiadostí o pomoc v mesiaci október 2022 o 72%.

Orientačná dĺžka predstavenia cca 70 minút. Po premiére bude nasledovať diskusia s tvorcami a organizáciou ÚPN a IP-čko.

Tešíme sa na vás v divadle!

Inscenáciu Pavučina lží z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Bratislavský samosprávny kraj.

Hosťuje: Divadelné centrum
text a réžia: Ján ŠimkoTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top