Detail info
Close

PRO MUSICA NOSTRA GEMERIENSI 2023

PRO MUSICA NOSTRA GEMERIENSI 2023

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

PRO MUSICA NOSTRA GEMERIENSI 2023 

Festival Pro Musica Nostra je medzinárodný hudobný festival, ktorý sa každoročne koná v rôznych mestách na Slovensku. Fanúšikovia klasickej hudby si na koncertoch môžu vychutnať hudobné výkony desiatok popredných slovenských i zahraničných umelcov. Cieľom festivalu, ktorý sa koná vo vybraných historických pamiatkach jednotlivých regiónov, je prezentácia klasickej hudby na špičkovej interpretačnej úrovni a sprostredkovanie jedinečného vizuálneho zážitku z priestorov historických pamiatok. Pro Musica Nostra prinavracia hudobný život na miesta, kde ho publikum v minulosti bežne vyhľadávalo. Tohtoročná edícia festivalu Pro Musica Nostra Gemeriensi 2023 sa uskutoční v týchto miestach košického a banskobystrického kraja: Kraskovo, Rožňava, Ochtiná, Krásnohorské Podhradie, Plešivec, Štítnik a Rimavské Brezovo.

Viac informácii na www.promusicanostra.sk 


Pro Musica Nostra Gemeriensi Krásnohorské Podhradie
Dátum: 5. 10. 2023 (štvrtok) o 18.00 hod.
Miesto konania: Andrássyho obrazáreň, Krásnohorské Podhradie

Účinkujú:
THE FUTURE SYMPHONIC ORCHESTRA
Miki Skuta klavír
Nora Skuta klavír

Program:
Johann Sebastian Bach Koncert pre klavír a orchester f mol BWV 1056
Wolfgang Amadeus Mozart Koncert pre klavír a orchester A dur č. 23, KV 488
Johann Sebastian Bach Koncert pre dva klavíry a orchester BWV 1061

Ojedinelý projekt s pôvodným názvom The Future Symphonic Orchestra Mikiho Skutu vznikol v období, keď sa počítačová technika dostala na úroveň, kedy virtuálne hudobné nástroje v mnohých prípadoch dokázali nerozoznateľne napodobniť zvuk tých pôvodných. Projekt vznikol v snahe priniesť orchestrálnu hudbu na také miesta, kde nikdy nebola šanca počuť symfonický orchester v spolupráci so sólistom. Tak na dnešnom koncerte zahrá Miki Skuta sólo klavírnych koncertov naživo v sprievode naprogramovaných partov všetkých nástrojov orchestra. V prípade Bachovho dvojkoncertu sa ako sólistka a komorná spoluhráčka pridá aj Nora Skuta.

 

Vstupenky:                8,-Eur           

                                   6,-Eur – študenti, dôchodcovia, ZŤP 

 

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená!

Všetky podujatia sa realizujú v súlade s aktuálnymi pandemickými opatreniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pro Musica Nostra Gemeriensi / Štítnik
Dátum: 7. 10. 2023 (sobota) o 18.00 hod.
Miesto konania:Evanjelický kostol a.v. Štítnik

Účinkujú:
Enikő Ginzery cimbal
András Fejér pozauna

Program:
Guillaume de Machaut Balada, Balada, Lai, Douce dame (süße Dame)
Gilles Binchois Tristre prasir
Orlando di Lasso 3 motetá
Anonym Folias de Espana (1764, Rukopis Barcelona)
Máté Hollós Doloroso (2019)
Melinda Kistétényi Sonáta pre pozaunu (2. a 3. časť)
Leoš Janáček Lístek odvanutý
Béla Bartók Pre deti, Mikrokozmos, 44 duet (výber)

Guillaume de Machaut bol najvýraznejšou osobnosťou hudby obdobia Ars Nova. Autor prvého kompletného omšového ordinária postupne rozširoval spektrum hlasov podieľajúcich sa na výstavbe celku. Balady reprezentujú jeho nemenej dôležitú svetskú tvorbu. Gilles Binchois nadviazal na Machautovu tvorbu a zdokonaľoval zákonitosti polymelodického viachlasu. Orlando di Lasso, iný z reprezentantov silnej franko-flámskej tradície je spolu s da Palestrinom a de Victóriom vrcholným reprezentantom renesančnej hudby. Všetci uvedení autori často vo svojich dielach použili anonymný materiál. Béla Bartók, Máté Hollós a Melinda Kistétényi sú aktivistami za vysoko profesionálnu maďarskú hudbu 20. storočia. Béla Bartók sa začiatkom 20. storočia intenzívne zaoberal folklórom. Kráčal v šľapajách moravského génia Leoša Janáčka, ktorý ľudovú hudbu a reč povýšil na jeden zo štrukturálnych základov „veľkej hudby“.

 

Vstupenky:                8,-Eur          

                                   6,-Eur – študenti, dôchodcovia, ZŤP

 

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená!

Všetky podujatia sa realizujú v súlade s aktuálnymi pandemickými opatreniami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

 


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top