Pavol Hammel

Pavol Hammel

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Pavol Hammel predstaví svoj album Srdce bez anjela v akustickej podobe.

Na koncertoch zahrá v triu s Jurajom Burianom – Gitary a Petrom Preložníkom - klávesy .

27.8.2021 o 19,30 Synagóga, Liptovský Mikuláš

Po viac než ročnej koncertnej prestávke a Palo Hammel vracia späť na pódia, aby predstavil svoj nový album : Srdce bez anjela, ktorý vyšiel na jeseň minulého roka.

Koncerty v akustickej podobe doplnia jeho dlhoroční súputnici : Juraj Burian  - gitary a Peter Preložník – klávesy.

Okrem noviniek si môžu návštevníci koncertu vypočuť prierez najznámejšíh pesničiek z jeho viac ako 50ročnej hudobnej kariery.

 

Pavol Hammel – synonymum stálice československej a slovenskej hudobnej scény už takmer päť desaťročí. Aj po oslave krásnej 70tky v plnej sile neúnavne skladá nové piesne a prináša ich svojim verným, aj novým poslucháčom. Od vydania jeho zatiaľ posledného radového albumu  Z pekla šťastie uplynulo už takmer 5 rokov. Boli vyplnené koncertovaním a  vydaním výberových albumov jeho sólovej tvorby i výberovkou piesní, ktoré naspieval so skupinou Prúdy.  V týchto dňoch  sa Pavol Hammel znovu hlási o slovo s novým, v poradí už 25  autorským albumom.

Titulná skladba avizovaného albumu, ktorý vychádza s názvom Srdce bez anjela, pochádza z tvorivej dielne Pavol Hammel/Kamil Peteraj. To samo osebe je zárukou toho  najlepšieho hudobno-textového spojenia, aké si môžeme predstaviť. Samotný spevák o vzniku piesne hovorí: „Tým, že som skladal hudbu na hotovú báseň, tak mi to išlo dosť rýchlo. Nič sme nemuseli upravovať.“ Vznikla krásna krehká akustická skladba, plná životnej múdrosti a nezameniteľného Hammelovho pesničkárstva.

Album obsahuje celkovo 10 piesní, autorom hudby je výlučne Pavol Hammel, textami prispeli Kamil Peteraj, Boris Filan, Vlado Slivka a Marián Zima.  Pavol Hammel ku vzniku albumu hovorí: Aby moje piesne mali nejakú zmysluplnú výpoveď na úrovni textov, dávam si stále záležať na tom čo spievam… tak som si vybral z tvorby mojich priateľov textárov to najlepšie, čo spĺňalo moju predstavu o celkovom vyznení a idey albumu. Už sa nepotrebujem prvoplánovo snažiť o hitový singel, mojim cieľom je, aby album ako bol koncepčne dokonalý. Je tam  8 úplných noviniek. Dve pesničky sú prerobené - S Ferom Griglákom sme si povedali, že   pieseň "Víno, spev a ženy” si zaslúži akustickú verziu a tiež som vybral z mojej hudby k baletu Everest jednu pieseň - “Večné svetlo”. Tú sme znovu nahrali a naspievali spolu s opernou sólistkou Lindou Ballovou. Jej interpretácia dala tej piesni úplne iný rozmer a som z toho nadšený.“

Nový album Pavol Hammel nahral so svojimi skalnými a osvedčenými spolupracovníkmi – Jurajom Burianom a Petrom Preložníkom. Vrátil sa tak k unplugged  poňatiu svojich piesní. Na albume však okrem nich možno počuť viacerých skvelých hudobníkov, ktorí sa podieľali na jednotlivých pesničkách. Za všetkých spomeňme aspoň Fera Grigláka, Vítka Pospíšila, Igora Saba, Michala Pajdiaka či Sisu Michalidesovú.

Nahrávanie albumu vzhľadom na dobu, ktorú žijeme, prebiehalo takpovediac „na diaľku“ – finálne verzie jednotlivých piesní  potom vznikli vo viacerých štúdiách – u  Ľuba Dolného (spolupráca na muzikáloch Cyrano z predmestia, Šľahačková princezná),  v nahrávacom štúdiu Petra Preložníka vo Viničnom, v štúdiu Grif Fera Grigláka a spoluprácou s pražskými hudobníkmi v štúdiu little m records. Tí sa v minulosti podieľali na nahrávaní albumov Nočná galéria i zatiaľ posledného albumu Z pekla šťastie.

Vizuál k albumu  nakreslila grafička a ilustrátorka Yuko Shimizu z New Yorku, pod design albumu sa podpísal popredný slovenský grafik Vladimir Yurkovic

 



Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Top