Pohreb alebo svadba – čo skôr?

Pohreb alebo svadba – čo skôr?

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Slávnostné otvorenie 42. umeleckej sezóny

Činohra SND Bratislava : Pohreb alebo svadba-  čo skôr ?

Poetická groteska ikonického izraelského spisovateľ Chanocha Levina má veľmi vďačnú východiskovú situáciu. V jednej rodine sa chystá pohreb aj svadba. Ale obe sa predsa nemôžu uskutočniť naraz. Na svadbu je pozvaných 400 hostí, na ktorých čaká 800 kurčiat a mala by sa zrušiť len preto, že zomrela teta, ktorej syn na smrteľnej posteli sľúbil, že sa s ňou príde rozlúčiť celá rodina? A tak sa do farbistého príbehu začnú zaplietať aj náhodní chodci či skôr bežci – intelektuáli, lebo všetci sme spätí, viac ako tušíme. Vzájomne so sebou, aj so zázrakmi mimo nás, a preto sa v druhej časti tejto fantastickej grotesky lieta nad Himalájami a stretávame sa popri bežných ľudkoch aj s anjelmi života a smrti. Pohreb v zime sú metaforickými míľnikmi našich pútí, hoci im vzdorujeme. Minimálne jednému sa však vyhnúť nedá, ale nemusí to byť bez smiechu.

Chanoch Levin bol skvelý básnik, prozaik, novinár, ale v prvom rade neprekonateľný a nenapodobniteľný dramatik a divadelník.

Kým pred svojou šesťdesiatkou (v roku 1999) katapultovaný príliš vážnou chorobou neopustil túto zemičku, stihol napísať 63 divadelných hier. 63 horkých komédií alebo smiešnych tragédií, ktoré sa pýšili všetkými farbami smiechu – od smutného úsmevu po bohapustý rehot divákov celého sveta.

Réžia: Ondrej Spišák

Dramaturgia: Darina Abrahámová

Scéna: František Lipták

Kostýmy: Katarína Hollá

Hudba: Ľubica Čekovská

Účinkujú: Ľuboš Kostelný, Zuzana Kocúriková,Gabriela Dzuríková,Jozef Vajda, Richard Autner, Anna Mária Janeková, Mária Schumerová, Jana Oľhová, Ivan Vojtek, Martin Huba, Dušan Jamrich, Oldo Hlaváček, Ján Gallovič, Vladimír Obšil, Sára Polyáková, Anna Dysko, Erik Žibek, Peter Kiss, Martin Zachar

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny 30 minút s prestávkou

Vstupné: 25,- €
“Prosíme rešpektovať spoločenské zvyklosti pri výbere oblečenia na predstavenie.”

Autorské práva hry sú chránené.

Majiteľom práv je The Institute od Israeli Drama. Práva pre inscenáciu SND zastupuje Aura- Pont s.r.o. , Česká republikaTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Pohreb alebo svadba – čo skôr?
picture Pohreb alebo svadba – čo skôr?
picture Pohreb alebo svadba – čo skôr?
picture Pohreb alebo svadba – čo skôr?
Top