Detail info
Close

Príbeh hudby - slovenská hudba

Príbeh hudby - slovenská hudba

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Rozhlas a televízia Slovenska s Bratislavským chlapčenským zborom prinášajú výnimočný koncert „Príbeh hudby“ pre všetky zvedavé deti a ich rodičov. Spolu s členmi Bratislavského chlapčenského zboru, Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a sólistami zistíte, že hudba našich hudobných skladateľov je stále krásna, plná radosti a inšpirácie. Stanete sa dokonca účinkujúcimi pri uvedení premiéry novej skladby skladateľky Haimoni Balgavej.

Na koncerte sa predstavia skvelí sólisti: Rastislav Suchan (trúbka), Ján Hrubovčák (trombita) a detskí sólisti Bratislavského chlapčenského zboru.    

Vedeli ste napríklad, že jeden z najhranejších koncertov na svete pre trúbku  skomponoval slovenský skladateľ? Viete, ako sa dá zhudobniť krása, či ako spojiť duchovný a svetský námet do jedného celku? Veríme, že aj prostredníctvom nášho koncertu oživíme záujem o diela našich skladateľov a tým o podstatnú časť našej kultúrnej identity. Môžete sa tešiť na ukážky z diel skladateľov Haimoni Balgavá, Ján Levoslav Bella, Ján Cikker, Viliam Gräffinger, Jozef Grešák, Johann Nepomuk Hummel, Alexander Moyzes, Mikuláš Schneider-Trnavský, Ivan Parík, Svetozár Stračina, Eugen Suchoň, Ilja Zeljenka a Georgius Zrunek.

Pre viac informácií navštívte stránku www.pribehhudby.com. Tešíme sa na vás!    

Pozrite si ukážku z koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=IaRH0geIUPE

Realizáciu projektu Príbeh hudby podporili: Bratislavský samosprávny kraj, z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Nadácia VÚB, Nadácia SPP, Mestská časť Bratislava - Petržalka, Hudobný fond, Mecenášsky klub SING!, digitálna agentúra .buckleup, Rádio Devín a časopis Hudobný život.   Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Príbeh hudby - slovenská hudba
Top