Detail info
Close

ROZPRÁVKOVÁ NEDEĽA - KLAMÁR JAGO

ROZPRÁVKOVÁ NEDEĽA - KLAMÁR JAGO

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Letné shakespearovské slávnost už niekoľko rokov dramaturgicky pripravujú program určený najmenším divákom v bezplatnom projekte SHAKESPEARE S DEŤMI. Pôvodná divadelná rozprávka vychádza zo slávnych textov Williama Shakespeara - Zimná rozprávka, Othello, Sen noci svätojánskej a Veselé panie z Windsoru. Na jednom javisku sa tak ocitnú králi Polixenes a Leontes, zákerný sluha Jago, namyslený ryter Falstaf, či zázračný škriatok Puk. Detskí diváci, a možno i niektorí rodičia, tak zažijú prvý dotyk so Shakespearom, prvý dotyk s jeho príbehmi, prvý dotyk s jeho postavami.

Autor Róbert Mankovecký má niekoľko ročné skúsenost s tvorbou pre deti. Inscenácia Tri prasiatka s jeho réžiou, hudbou a pesničkami je v DPOH na repertoári už viac ako 12 rokov. Atraktvnou zložkou našej inscenácie je hudba a pesničky, veď naši herci majú za sebou veľa hlavných postáv v mnohých slávnych muzikáloch, takže det i rodičia sa naozaj majú na čo tešiť. Našich malých divákov určite zaujme i stránka výtvarná, ilustrácie slávneho francúzskeho maliara Henriho Rousseaua vyčarujú zázračný hrad, tajomný les, či magickú rozprávkovú oblohu a nádherné kostýmy premenia našich hercov na naozajstných kráľov, princov, ryterov a škriatkov.

Veríme, že sa najmenší návštevníci nášho predstavenia po našej predpríprave po pár rokoch k Shakespearovi vráta ako stáli návštevníci nášho open air festvalu, či ako nadšení fanúšikovia jeho hier v kamenných divadlách u nás i v zahraničí. Možno sa raz vyberú do Anglicka nie kvôli futbalu, ale kvôli divadlu Globe, či Shakespearovmu rodnému domu v Stratorde. A možno sa niektorí z nich stanú vášnivými čitateľmi jeho drám. A celkom určite sa niektorí z nich stanú profesionálnymi divadelníkmi, režisérmi a hercami, ktorí si nájdu cestu k divadelnému umeniu práve vďaka našej rozprávke. A ako hovorí autor a režisér, humor a dobrý koniec nesmie chýbať v žiadnej rozprávke.Rozprávka končí sa, dobro vždy zvíťazí
Možno že v nebi sa Shakespeare aj urazil
Určite má na to autorské dôvody
Tak načo hráte to, veď sa to nehodí.

Autorské práva však dávno už skončili
A dnešný autor sa ako nič pomýli
S chudákom Williamom robí si čo len chce
Thália ho za to určite potresce.Scenár, réžia a hudba: Róbert Mankovecký
Kostýmy: Eva Farkašová
Scéna: inšpirovaná obrazmi Henri Rousseau

ÚČINKUJÚ:
Leontes, Pastier, - Martin Kaprálik
Jago, Oberon, Falstaff - Dávid Hartl
Polixenes, Puck - Adam Jančina
Florizel, Komorník - Vladislav Plevčík
Perdida, Komorná, Titania - Barbora PalčíkováTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top