Detail info
Close

SANCTA CAECILIA VII

SANCTA CAECILIA VII

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Projekt SANCTA CAECILIA VII už siedmy rok oživuje tradíciu vďakyvzdania patrónke hudby a hudobníkov. Úcta k sv. Cecílii sa šírila od jej mučeníckej smrti v 3. storočí, jej patronát nad hudbou sa datuje od 15. storočia. Atribútom svätice sa stal hudobný nástroj portatív, prenosný organ, ktorý držala v rukách, alebo zobrazovaný vedľa nej, či dokonca v zmenšenej podobe ako šperk.

Na Slovensku sa ceciliánska tradícia najväčšmi rozvinula v 19. storočí, až do takmer polovice 20.storočia. V Dóme sv. Martina v Bratislave sa pravidelne konali – aj v stredoeurópskych reláciách ojedinelé – ceciliánske slávnosti, ktorých rozkvet súvisel so založením Cirkevného hudobného spolku pri Dóme sv. Martina, hoci ich korene sú ešte staršieho dáta.

 

22. november 2022 Katedrála sv. Martina o 18:00

 

Program:

Arcangello Corelli: Concerto grosso op.6, č.4 D dur

Alessandro Scarlatti: Messa di Sancta Cecilia

 

MUSICA AETERNA

Umelecký vedúci Peter Zajíček

VOX AETERNA

Zbormajsterka Zuzana Buchová Holičková

Helga Varga Bach - soprán

Michaela Kušteková - soprán

Judita Andelová - alt

Matúš Šimko, - tenor

David Harant - bas

 

 

Usporiadateľ: MUSICA AETERNA, o.z.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner a Nadácia SPP.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture SANCTA CAECILIA VII
Top