Detail info
Close

SAXOPHOBIA – Galakoncert majstrov saxofónu

SAXOPHOBIA 2024
SAXOPHOBIA – Galakoncert majstrov saxofónu

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Koncert v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca je venovaný saxofónu ako nástroju klasickej hudby. Predstavia sa šiesti zahraniční lektori, ktorí prijali pozvanie učiť na majstrovských kurzoch Saxophobia Bratislava 2024. Všetci účinkujúci sú špičkoví európski umelci, ktorí pôsobia aj ako pedagógovia na konzervatóriách a univerzitách.

Na koncerte zaznejú skladby pre naše publikum menej známych, ale aj známych autorov pre sólový saxofón s klavírom a saxofónové kvarteto. Záverečnú skladbu koncertu zahrajú všetci účinkujúci spolu ako saxofónové septeto.

Tento rok prijalo pozvanie jedno z najlepších a najstarších saxofónových kvartet na svete Raschèr Saxophone Quartet, ktoré oslavuje 55 rokov od svojho založenia. Viedenské noviny Zeitung označili kvarteto za „nekorunovaných kráľov saxofónu" a v Die Welt vyšla nasledovná kritika: "Keby existovala olympijská disciplína pre virtuóznu hru na dychových nástrojoch, Raschèrovo kvarteto by určite získalo zlatú medailu." Šesticu lektorov dopĺňajú najvýznamnejšie osobnosti saxofónu: Harry White zo Švajčiarska a významný podporovateľ mladej generácie saxofonistov Lev Pupis zo Slovinska. O klavírny sprievod sólistov sa postará riaditeľ projektu Saxophobia Bratislava Ladislav Fančovič.

účinkujú:

Raschèr Saxophone Quartet

  • Christine Rall (Nemecko)
  • Elliot Riley (USA/Nemecko)
  • Andreas van Zoelen (Holandsko)
  • Iria Garrido Meira (Španielsko)

 

Harry White (USA/Švajčiarsko)

Lev Pupis (Slovinsko)

Ladislav Fančovič (Slovensko)

FaceBook: https://www.facebook.com/events/381325241186096/

Záštitu nad podujatím prevzal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Hlavný partner: Fond na podporu umenia

Partneri: Nadácia Tatrabanky, Hudobný fond, Hudobné centrum, Veľvyslanectvo Španielskeho kráľovstva, Slovensko-Slovinská obchodná komora, Bratislavský samosprávny kraj, RTVS, Magistrát hl. mesta SR Bratislavy, BKIS, Vysoká škola múzických umení v Bratislave, Buffet Crampon, , Hostel Chors, Naglreiter.

 

Mediálni partneri: RTVS, Rádio Devín, Mesačník inBA, Hudobný život, mojakultura.sk, citylife.sk, Ticketportal.sk, kamdomesta.sk, musicpress.sk, eventland.eu

Cena vstupenky:

- 20,- Eur

- 16,- Eur - zľavnené vstupné pre seniorov, študentov a ZŤP s platným preukazom


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture SAXOPHOBIA – Galakoncert majstrov saxofónu
picture SAXOPHOBIA – Galakoncert majstrov saxofónu
picture SAXOPHOBIA – Galakoncert majstrov saxofónu
picture SAXOPHOBIA – Galakoncert majstrov saxofónu
picture SAXOPHOBIA – Galakoncert majstrov saxofónu
Top