Detail info
Close

STÁLE V KLUBE ZA ZRKADLOM: LAURA A JEJÍ TYGŘI, ALI IBN RACHID

STÁLE V KLUBE ZA ZRKADLOM: LAURA A JEJÍ TYGŘI, ALI IBN RACHID

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Diskusia o legendárnom klube s koncertami legendárnych kapiel.

Stále v Klube za zrkadlom je podujatie organizované k 30. výročiu DK Zrkadlový háj, v ktorom klub vznikol r. 1997 pod dramaturgickou taktovkou Miša Kaščáka a pevnou rukou riaditeľa Ladislava Snopka. Klub za zrkadlom sa stal legendárnym klubom, kde hrali najväčšie mená domácej scény aj viacerí zahraniční interpreti.

Spolu so zakladateľmi v diskusii preberieme kde vznikol nápad otvoriť hudobný klub uprostred zriaďovanej inšiúcie domu kultúry a spomenieme historky z 90.rokov, ktoré sa dnes podobajú skôr na filmové snímky. Po diskusii uvedieme legendárne kapely Ali ibn Rachid a Laura a její tygři.

Ali ibn Rachid

Kapelu založil v roku 1986 Ľubomír Burg v Prešove. Debutový rovnomenný album Ali ibn Rachid (1992) výrazne ovplyvnil vývoj a smerovanie slovenskej alternatívnej hudby. Druhý album sa  tiež volal Ali ibn Rachid (1997) a tretí Dancing (2009). Pri tvorbe spolupracujú najviac so zásadným členom kapely Danom Hurtunkom (gitarista). Kapela je známa nie len kvalitnou hudobnou stopou, ale tiež premyslenými imaginatívnymi  textami.
Ľubo Burgr (1964) je hudobník, skladateľ, textár, herec a režisér. Vyštudoval hru na husliach na košickom konzervatóriu a skladbu na VŠMU v Bratislave.

Vypočujte si

Laura a její tygři

Česká legenda po 25 rokoch zopakuje koncert v Klube za zrkadlom.


Foto z koncertu v Klube za zrkadlo z roku 1998.

Na konci roku 1985 Karel Šůcha inšpirovaný novelou Williama Saroyana Tracyho tygr založil v Neprakta klube v Mostě rockovú skupinu Laura a její tygři. Dievčenské meno Laura evokuje nehu a krásu, tygři sú symbolom neskrotnosti a divokosti, čierne okuliare, biele košele, čierne kravaty a čierne nohavice vytvárajú nezameniteľný image skupiny.

Kapela má za sebou stovky koncertov vo vypredaných sálach v Čechách i na Slovensku, zaujali tiež medzinárodných promotérov a po páde "železnej opony" tygři koncertujú prevažne na európskych pódiách.

Kapela vydala 13 albumov. Neúnavný hľadač talentov Karel Šůcha v Lauře a jejích tygrech vychoval významné osobnosti českého kultúrneho života - napr. Ilonu Csákovú, Martina Poštu, Miloša Vacíka, Dana Nekonečného a Lenku Novú.

Kapela hrá aktuálne v zostave: Karel Šůcha (kapelník, basa, spev), Lucie Bakešová (spev), Miroslav Návrat (bicie), Tomislav Zvardoň (gitara), Ondřej Fišer (gitara, spev), Kamil Janský (saxofón, spev, road manager), Milan Král (pozoun, spev) Radek Němec (trubka, spev).


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top