Detail info
Close

Sean Shibe

Viva Musica! festival 2024
Sean Shibe

Dátum: 23. júla 2024
Miesto: Ponton (Tyršovo nábrežie), Bratislava
Adresa: Tyršovo nábrežie, 851 01 Bratislava-Petržalka, Bratislava

Vstupenky

Utorok
23
Júl 2024
20:00
Sean Shibe

Popis podujatia

23. 7. 2024, 20:00, Ponton (Tyršovo nábrežie)

 Sean Shibe 

Škótsky gitarista Sean Shibe je prototypom súčasného mladého umelca, ktorý rúca akékoľvek zaužívané klasické stereotypy. Tento absolvent Royal Conservatory of Scotland je právom označovaný za jedného z najlepších a najuniverzálnejších gitaristov mladej generácie, ktorý každým svojím koncertom a novým albumom posúva nielen hranice interpretačného majstrovstva, ale aj jednotlivých hudobných žánrov. Známy je inovatívnym prístupom ku klasickej gitare, elektrickej gitare či dokonca k historickej interpretácii na lutne. Jeho dramaturgie zahŕňajú široké spektrum diel zasahujúce hudbu naprieč storočiami, žánrami a interpretačnými prístupmi. Nájdeme v nich pôvodnú tvorbu pre gitaru z rôznych období, nevšedné autorské transkripcie, ale aj odraz jeho vášne pre uvádzanie súčasnej hudby. Sean Shibe je držiteľom niekoľkých prestížnych ocenení (ECHO Rising Star, OPUS Klassik, BBC New Generation Artist, Royal Philharmonic Society Young Artist Award, Leonard Bernstein Award, nominácia na Grammy a ď.). V súčasnosti zároveň pôsobí ako profesor hry na gitare na Guildhall School of Music & Drama v Londýne. Do Bratislavy príde s originálnym programom, v rámci ktorého predstaví bohatú paletu diel počnúc tvorbou Hildegardy z Bingenu, Johanna Sebastiana Bacha, Agustina Barriosa Mangorea a končiac u ikonických mien hudby 20. a 21. storočia ako Sofia Gubajdulin, Olivier Messiaen, Steve Reich, Julius Eastman či Thomas Adès.

Účinkujú:

Sean Shibe / klasická & elektrická gitara

50% pre imobilné/ZŤP osoby a ich sprievod

20% pre seniorov nad 65 r., študentov, držiteľov preukazov ISIC, ITIC, Euro<26Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

google maps

Odporúčané

Top