Detail info
Close

Spevácky zbor Lúčnica / 75

Spevácky zbor Lúčnica / 75

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Spevácky zbor Lúčnica / 75

   Koncert v rámci 58. BHS 2023

 

 

Účinkujú:

Spevácky zbor Lúčnica

Elena Matušová – dirigentka, zbormajsterka

Lenka Máčiková – soprán

Juraj Kuchar – tenor

Martin Mikuš – bas

Katarína Turnerová – harfa

Ján Slávik – violončelo

Robert Vizvári – kontrabas

Marek Janko – organ

 

Program zo zlatého fondu repertoáru speváckeho zboru

César Franck – Omša A dur, op. 12, a iné skladby.

 

Lúčnica je už 75 rokov kultúrnym i spoločenským fenoménom. Spevácky zbor je súčasťou umeleckého súboru od jeho vzniku v roku 1948. Charakterizuje ho vyspelá spevácka technika a hlasová kultúra. Jeho výkony vysoko hodnotí odborná kritika a veľký úspech zaznamenáva aj u širokého publika. Svoju umeleckú kariéru v Speváckom zbore Lúčnica začínali mnohé osobnosti ako Edita Gruberová, Lucia Popp, Magdaléna Blahušiaková, Ľubica Orgonášová, Marta Beňačková, Adriana Kohútková, Štefan Babjak, Ondrej Malachovský a mnohí ďalší. Zbor umelecky formovali jeho hlavní zbormajstri Štefan Klimo, Peter Hradil a v súčasnosti Elena Matušová. Pod ich vedením získal zbor najvyššie ocenenia na medzinárodných súťažiach v mestách Llangollen, Arezzo, Middlesbrough, Montreux, Gorizia, La Valletta, Maribor, Tours, Oskarshamn, Bergen, Petrohrad, Assisi, Kaunas a ďalšie. Na medzinárodných zborových festivaloch i koncertných zájazdoch v Číne, USA, Južnej Kórei, Argentíne, Jordánsku, Izraeli, Mexiku, a samozrejme vo väčšine štátov Európy, sa zbor stal miláčikom publika.

Vo festivalovom programe BHS uvedie spevácky zbor prierez tvorbou à cappella diel rôznych štýlových období, ako aj výber zo skladieb, ktoré mu dedikovali slovenskí skladatelia a svoj koncertný repertoár rozšíri aj o vokálno-inštrumentálne dielo.

 

Slávnostný koncert Speváckeho zboru Lúčnica je realizovaný pri príležitosti 75. výročia vzniku

 

Vstupné: 11,- eur

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Spevácky zbor Lúčnica / 75
Top