Detail info
Close

Svetové operné hviezdy PRETTY YENDE

Svetové operné hviezdy PRETTY YENDE

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Svetové operné hviezdy
PRETTY YENDE, soprán
Klavírny sprievod : Vanessa Garcia Diepa
Dátum : 10. 6. 2022
Čas: 19.30 h

Miesto konania: Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, Bratislava

Popis:


Juhoafrická sopranistka Pretty Yende sa vďaka osobnému šarmu, úžasným operným a sólovým vystúpeniam na celom svete rýchlo stala jednou z najjasnejších hviezd klasickej hudby.

Aktuálne je jednou z najväčších hviezd Metropolitnej opery v New Yorku. V r. 2013 tam oslnila debutom v opere Le Comte Ory (Rossini) ako kňažná Adela vedľa slávneho Juana Diega Flóreza. A potom sa už doslova sypali ponuky z celého sveta a dnes má v repertoári všetky najobľúbenejšie sopránové roly belcanta.

V sezóne 2014/15 sa predstavila v Gran Teatre del Liceu v Barcelone ako Norina v Don Pasquale (Donizetti) spievala svoju prvú Zuzanku vo Firgarovej svadbe (Mozart) v Los Angeles Opera a objavila sa ako Pamina (Čarovná flauta, Mozart) v Metropolitnej opere, Lucia (Lucia di Lammermoor, Donizetti) v Deutsche Oper Berlin.

V sezóne 2015/16 pridala Rosinu (Barbier zo Sevilly, Rossini) v Paríži, Adinu (Nápoj lásky, Donizetti) v Berlíne, Elvíru (Puritáni, Bellini) v Zürichu a spievala aj na koncertoch v Johannesburgu, Kapskom meste, vo Viedni a v Pesare, kde pravidelne spieva v rozličných postavách Rossiniho opier.

Priam epochálna bola jej premiéra v La Traviate (Verdi) v novej inscenácii v Paríži v septembri 2019. Hudobní kritici svetových médií sa predbiehali v superlatívoch. Vo februári 2020 debutovala ako Manon v rovnomennej opere Julesa Masseneta. V Bratislave zaspieva výber najkrajších árií.

Viac na www.prettyyende.com

Klavírny sprievod: Vanessa Garcia Diepa

Chceme veriť, že v júni 2022 bude už pandémia minulosťou, resp. budeme oveľa lepšie vedieť s ňou žiť. Momentálne sa však musíme riadiť aktuálnym kultúrnym semaforom, ktorý ministerstvo kultúry vypracovalo na základe covid automatu, keď aj pri zhoršení situácie až po čiernu fázu môže usporiadateľ využiť celú sálu, pokiaľ koncert sprístupní len kompletne zaočkovaným osobám. Preto sme sa aj my na základe Vyhlášky ÚVZ SR 241/2021 rozhodli sprístupniť koncert len pre kompletne zaočkovaných navštevníkov. Pokiaľ to však pandemická situácia a prípadné inovované pravidlá dovolia, nevylučujeme neskoršie uvoľnenie aj pre ďalších návštevníkov.

Tešíme sa, že čakanie na koncert neodradilo milovníkov hudby, ktorí si vstupenky zakúpili na pôvodný termín koncertu. Samozrejme, zakúpené vstupenky sú platné aj na nový termín

Vstupenky: od 29 €

Zľavy pre deti, študentov, dôchodcov, zťp, zťp/s:  3. kat.: 30%, 4. a 5. kat.: 50%

v predajných miestach Ticketportalu po predložení relevantného dokladu.

Vstupenky z predchádzajúcich zrušených termínov zostávajú v platnosti.

Pre imobilných návštevníkov na vozíčku sú vyhradené miesta na prízemí A Koncertnej siene SF vľavo vedľa miesta 1 radov XIX, XXI.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Top