Swing Radio Party

Swing Radio Party

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum/Date: 11.03.2016 o 20.00 h
Miesto konania/Place of event: Ateliér Babylon, Námestie SNP 14 / Kolárska 3, Bratislava

Popis/Description: 

New Model Rádio v spolupráci s klubom Babylon Vás pozýva 11.3. 2016 na Swing Party.

Oslnivú éru swingu a jazzu predstaví orchester SwinGAng a tanečný parket bude vŕzgať pod náporom energických tanečníkov. O výber swingu a jazzu sa postará DJ Matwe Drappenmadchenfeller a známi DJ-i New Model Rádia. Zážitok dotvorí dobová výzdoba klubu a špeciálne drinky.

DJ Matwe Drappenmadchenfeller je selektor, ktorého pestré sety obsahujú okrem swingu najmä nu-jazz, indie a alternatívnu elektronickú hudbu. Swing Party spestrí svojím neo-swingovým šialenstvom.

Matwe je odmalička exponovaný rôznym sféram hudobných žánrov. Jeho otec organizoval swingové bály v Trenčianskych Tepliciach, čo malo zásadný vplyv na Drappenmadchenfellerovské alterego. On sám hudobne začínal ako violista v Komornom orchestri mesta Trenčín, ktorý sa špecializuje na barokovú hudbu. Neo-Swing je žáner spájajúci inštrumentálnu dravosť, dynamické bicie a údernú dychovú sekciu. Matwe k tomu pridáva eleganciu a svoju nákazlivú radosť z hudby premieňa na excentrické pódiové tanečné kreácie. Skladby pozná naspamäť a setlisty si nikdy nepripravuje - improvizuje podľa nálady.


Skupina SwinGang vznikla v Septembri 2013, a odvtedy sa snaží zachytiť a interpretovať špecifický štýl Jazz Manouche, alebo Gypsy Swing, pomocou vlastného hudobného jazyka vychádzajúceho z aktívneho štúdia autentických nahrávok. Tento tradičný jazzový druh preslávili v 20. a 30.-tych rokoch minulého storočia najmä gitarista Django Reinhardt a huslista Stephane Grappelli, ale aj  muzikanti ako Angelo Debarre,  súrodenci Rosenbergovci, Schmittovci a ďalší. Aby sa skupina SwinGang čo najviac priblížila autentickému zvuku, hrá v štandardnej zostave: husle, dve originálne gitary prispôsobené špeciálne na hru Gypsy Swing a kontrabas. Celé toto harmonické zloženie dopĺňa speváčka Andrejka Kruzliaková alebo Janka Dekanková.

New Model Radio DJ´s dotvoria podujatie novinkami vďaka dobrým vzťahom so svetovými vydavateľstvami a DJ.-mi. Môžete sa tešiť na pestrý set elektro-swingu ušitý na mieru kvalitnej Swing Party.

Vstupné/Entry: 7,00 EUR 
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Swing Radio Party
Top