TRADITIONAL & REVIVAL BAND - DUKE ELLINGTON: najväčší skladateľ 20. storočia?

TRADITIONAL & REVIVAL BAND - DUKE ELLINGTON: najväčší skladateľ 20. storočia?

Dátum: 20. apríla 2023
Miesto: DK Zrkadlový háj
Adresa: Rovniankova 3, Bratislava 5 - Petržalka

Vstupenky

Štvrtok
20
Apr 2023
19:00
TRADITIONAL & REVIVAL BAND - DUKE ELLINGTON: najväčší skladateľ 20. storočia?
DK Zrkadlový háj

Bratislava 5 - Petržalka

Popis podujatia

TRADITIONAL & REVIVAL BAND nám tentokrát predstavia Duke Ellingtona, považovaného za jedného z najväčších skladateľov 20. storočia, otca big bandových orchestrov.

Dobrá správa pre milovníkov tanca, ale aj posedenia pri kvalitnom jazze, swingu, dixielande, či latino-jazze : od marca prichádzame s novým cyklom tanečno - posluchových večerov, ktorými Vás bude sprevádzať skupina TRADITIONAL & REVIVAL BAND trombonistu svetového formátu Vlada Vizára. Zaujímavo riešená Spoločenská sála Domu kultúry Zrkadlový háj Vám umožní stráviť tri hodiny presne tak, ako budete chcieť a mať chut : tancujúc na parkete, s pohárikom dobrého vínka pri kaviarenskom stolíku v blízkosti kapely, či v pohodlí našej kaviarni, kde Vám hudba bude robiť "iba" príjemnú atmosféru k posedeniu s priateľmi. Tri hodiny nádhernej hudby potešia každého milovníka spoločenského tanca a neopakovateľnej atmosféry jazzového večera so živou hudbou.

 

A to nie je všetko, každý večer bude venovaný jednej legende jazzovej a tanečnej hudby. TRADITIONAL & REVIVAL BAND nám tentokrát predstavia Duke Ellingtona, považovaného za jedného z najväčších skladateľov 20. storočia.

 

Obsadenie orchestra:

Patrícia Páleníčková gitara, bendžo, spev
Vlado Vizár trombón
Barni Kollárik klarinet; alt saxofón
Karol Sucháň bicie
Enea Bari (ITA) kontrabas

V roku 1961 vznikol v Bratislave legendárny TRADITIONAL CLUB BRATISLAVA, a o krátky čas nato (1962) v Bratislave vznikol nezávisle REVIVAL JAZZ BAND. Aj keď TCB, po emigrácii jeho troch členov v roku 1970 zanikol, na jeho odkaz nadviazal v Bratislave v roku 1972 orchester NOVÝ TRADITIONÁL. Pritom orchester REVIVAL JAZZ BAND existoval súbežne a nepretržite a mnohí hudobníci boli v rôznych obdobiach členmi aj Traditionalu - aj Revivalu. V roku 1985 prišlo v Bratislave k prirodzenému spojeniu – fúzii NOVÉHO TRADITIONÁLU a REVIVAL JAZZ BANDU do známeho TRADITIONAL & REVIVAL BAND-u (T&R BAND-u).

Stretnutia a koncerty bývalých aj aktuálnych členov – najmä pri príležitosti 40-ho, 55-ho a potom aj 60-ho výročia založenia orchestrov v rokoch 2001, 2016 a 2021, boli podnetom k vzniku skupiny TRADITIONAL CLUB REVIVAL, ktorej cieľom bolo znova oživiť duch hudby, ktorú pred rokmi orchestre hrali a ktorá svojou spontánnosťou a vitalitou stále oslovuje aj publikum dnešnej generácie. Kolesá histórie orchestra sa však neprestali krútiť ďalej a tak názov orchestra sa v roku 2022 vrátil k pôvodnému menu:

TRADITIONAL & REVIVAL BAND (T&R Band).

Repertoárovo orchester naďalej dokumentuje jazz medzi dixielandom a swingom, hudbu, ktorá sa dnes na Slovensku hrá veľmi málo. Obsadenie kvinteta umožňuje niekoľko štýlových a inštrumentálnych variant: použitím bendža: sound tradičného jazzu; s gitarou zase atmosféru malých swingových formácií. No a keď gitara preberá spolu s klarinetom, či alt saxofónom a trombónom melodickú líniu, dostáva orchester zvuk East Coastových comb 50- tych rokov.

Vďaka porozumeniu a spolupráci orchestra T&R BAND s DK Zrkadlový háj Petržalka 20.4.2023 sa opäť môžeme stretnúť na pravidelných mesačných spoločenských večeroch a jazzových koncertoch, kde sa veľmi radi stretneme s priaznivcami a poslucháčmi tradičného jazzu, swingu, dixielandu, mainstreamu, či latino-jazzu, ale aj s milovníkmi spoločenského tanca a príjemnej atmosféry jazzového večera.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top