Detail info
Close

TRADITIONAL & REVIVAL JAZZ BAND

TRADITIONAL & REVIVAL JAZZ BAND

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Koncert orchestra
TRADITIONAL & REVIVAL JAZZ BAND
V sobotu, 19.novembra 2022, o 19:00 – 21:30
v DK Zrkadlový háj Petržalka,
má tématický podnázov:

„V e č e r  t r o j – j u b i l a n t s k ý “

V roku 1961 vznikol v Bratislave legendárny TRADITIONAL CLUB BRATISLAVA, a o krátky čas nato (1962) v Bratislave vznikol nezávisle REVIVAL JAZZ BAND. Aj keď TCB, po emigrácii jeho troch členov v roku 1970 zanikol, na jeho odkaz nadviazal v Bratislave v roku 1972 orchester NOVÝ TRADITIONÁL. Pritom orchester REVIVAL JAZZ BAND existoval súbežne a nepretržite a mnohí hudobníci boli v rôznych obdobiach členmi aj Traditionalu - aj Revivalu. V roku 1985 prišlo tiež v Bratislave k prirodzenému spojeniu – fúzii NOVÉHO TRADITIONÁLU a REVIVAL JAZZ BANDU do známeho TRADITIONAL & REVIVAL BAND-u (T&R BAND-u).
Stretnutia a koncerty bývalých aj aktuálnych členov – najmä pri príležitosti 40-ho a potom aj 55-ho výročia za-loženia orchestrov v 2001, resp.2016, boli podnetom k vzniku skupiny TRADITIONAL CLUB REVIVAL, ktorej cieľom bolo znova oživiť duch hudby, ktorú pred rokmi orchestre hrali a ktorá svojou spontánnosťou a vitalitou stále oslovuje aj publikum dnešnej generácie. Kolesá histórie orchestra sa však neprestali krútiť ďalej a tak názov orchestra sa v roku 2022 vrátil k pôvodnému menu :

TRADITIONAL & REVIVAL JAZZ BAND (T&R Jazz Band).

Repertoárovo orchester naďalej dokumentuje jazz medzi dixielandom a swingom, hudbu, ktorá sa dnes na Slovensku hrá veľmi málo. Obsadenie kvinteta umožňuje niekoľko štýlových a inštrumentálnych variant: použitím ben-dža : sound tradičného jazzu ; s gitarou zase atmosféru malých swingových formácií. No a keď gitara preberá spolu s klarinetom, či alt saxofónom a trombónom melodickú líniu, dostáva orchester zvuk East Coastových comb 50-tych rokov.

Obsadenie orchestra:

Alois Bouda ( a.h.)    -    klavír            Jubilant       
Karol Sucháň        -    bicie            Jubilant       
Patrícia Páleníčková    -    gitara, bendžo, spev   
Vlado Vizár        -    trombón
Barni Kollárik        -    klarinet; alt saxofón
Enea Bari (ITA)        -    kontrabas


Príďte, budeme sa tešiť na milý spoločný večer !


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top