Detail info
Close

TRIBUTE to FREEDOM - POCTA SLOBODE - VŠETKO NAJLEPŠIE LEGENDY!

TRIBUTE to FREEDOM - POCTA SLOBODE - VŠETKO NAJLEPŠIE LEGENDY!

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

TRIBUTE to FREEDOM - POCTA SLOBODE,14. ročník 

VŠETKO NAJLEPŠIE LEGENDY! 

Miesto: Hrad Devín
Dátum: 18. august 2023 od 18,30 hod.

Program:  OLYMPIC

                  PETER LIPA a Band

                  JÁN LEHOTSKÝ

                  PAVOL HAMMEL a Zelená Pošta

 

Podujatie TRIBUTE TO FREEDOM -POCTA SLOBODE , koncert na hrade Devín, je už od roku 2009 neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a spoločenského diania v Bratislave, s presahom na celé Slovensko.
Už samotné miesto koncertu - Hrad Devín je jedným z najimpozantnejších historických miest strednej Európy.
Táto mohutná dominanta je nielen symbolom základov slovenskej histórie, ale svojím významom siaha až do celoeurópskych súvislostí.
Už v dávnoveku tu sídlili Kelti, po nich prišli Rimania a od 8. storočia to je jeden z najvýznamnejších slovanských hradov.
Po skončení 2. svetovej vojny priamo pod ním prebiehala železná opona...
Devín je v tejto oblasti symbolom pre celú krajinu a postupne sa stáva pamätným miestom pre všetkých demokraticky zmýšľajúcich občanov Slovenska. 

14. ročník podujatia je oslavný a má podtitul VŠETKO NAJLEPŠIE LEGENDY!
Pripomenieme si na ňom, prostredníctvom ich tvorby, životné jubileá umelcov  česko -slovenskej a slovenskej hudobnej scény:

OLYMPIC
česká hudobná skupina a jedna z najväčších legiend česko-slovenskej rockovej histórie slávi 60.   výročie svojho vzniku od roku 1963. Frontman skupiny ,autor jej najväčších hitov -  Petr Janda oslávil svoje jubileum 80. narodeniny.
Na koncerte sa skupina predstaví v obsadení: Petr Janda – gitara,spev, Milan Broum – bassgitara,  spev, Pavel Březina – klávesy, Martin Vaigl – bicie

PETER LIPA
významná a oceňovaná osobnosť slovenského jazzu – legenda . Spevák, skladateľ, dramaturg, organizátor a promoter festivalu Bratislavské jazzové dni – to všetko je umelec Peter Lipa ,ktorý tohto roku oslavuje svoje jubileum 80. narodeniny. 
Peter Lipa a Band  zahrajú na koncerte svoje  najväčšie hity v obsadení: Peter Lipa – spev, Peter Lipa
jr. – klávesy, Richard Csino – bassgitara, Radovan Tariška – sax.

JÁN LEHOTSKÝ
slovenský spevák a skladateľ, dlhoročný líder skupiny Modus. Janko Lehotský je jedným z najlepších a najúspešnejších skladateľov na Slovensku . Je legendou česko-slovenskej a slovenskej hudobnej scény. Janko Lehotský oslávil svoje 75 narodeniny.

PAVOL HAMMEL
slovenský spevák, skladateľ, gitarista, hudobný producent – legenda slovenskej rockovej scény a  česko-slovenského bigbítu, zakladateľ legendárnej skupiny Prúdy v roku 1963, ktorá tohto roku slávi 60.  výročie svojho vzniku. Pavol Hammel je z tejto štvorice legendárnych umelcov najmladší – až koncom roka oslávi svoje 75. narodeniny.
Na koncerte Pavol Hammel so skupinou Prúdy zahrá repertoár z kultovej platne Zelená pošta  v obsadení : Pavol Hammel- gitara,spev, Fero Griglák – gitara, Martin Valihora – bicie, Fedor Frešo jr.  – bass, Vladislav Slnko Šarišský – klávesy, Peter Preložník -klávesy

Všetci títo umelci Vám prinesú neopakovateľný umelecký zážitok.

Vstupné: 17,-€ 

CENA SA BUDE ZVYŠOVAŤ!Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top