Detail info
Close

VEČER AUTENTICKÉHO FOLKLÓRU / HEĽPA

VEČER AUTENTICKÉHO FOLKLÓRU / HEĽPA

Dátum: 20. decembra 2024
Miesto: Veľká sála, DK Zrkadlový háj, Bratislava
Adresa: Rovniankova 3, Bratislava 5 - Petržalka

Vstupenky

Piatok
20
Dec 2024
19:00
VEČER AUTENTICKÉHO FOLKLÓRU / HEĽPA

Popis podujatia

Účinkujú: olklórna skupina Heľpan, Chlopi z Heľpy, Ľudová hudba Heľpan pod vedením Viktora Tešlára - Kračún v Heľpe


Fsk Heľpan patrí medzi najstaršie a najvytrvalejšie folklórne kolektívy na Horehroní. Od začiatku sa snaží hľadať a verne interpretovať tradičné prejavy tanečného, hudobného, spevného a slovesného folklóru.

Námety na svoju prácu čerpá výlučne z miestnych tradícií a rodinných zvykosloví.  Na svojom konte má vydané 4 CD platne – Totá Heľpa, Nad tou Heľpou, heľpianskô širô pole a Spievajú mladí.   Pýšiť sa môže štyrmi dokumentárnymi filmami vysielanými RTVS – Na heľpianskej svadbe, Buli sme na priadkach, Zimnými obrázkami a jarnými a letnými zvykosloviami. Objavuje sa v súťaži Kapura a v iných televíznych podujatiach. Krásne viachlasné spevy sa stali súčasťou Horehronského viachlasného spevu, ktorý bol zapísaný do reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO.

V súčasnej dobe tvorí FS Heľpan mužská spevácka zložka Chlopi z Heľpy, ktorých viedol k úspechom dlhé roky Lukáč Kukuľa, v súčasnosti sú to Jozef Tkáčik a Jozef Lilko, ženská a dievčenská tanečno-spevácka zložka pod vedením Mária Kemkovej, Anny Fedorovej a Jozefa Murína a hudobná zložka pod vedením Viktora Tešlára.

 


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

google maps
Top