VIVA VERDI - Opera Open Air 2014

VIVA VERDI - Opera Open Air 2014

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

06.08.2014 o 20:30h.
09.08.2014 o 20:30h.
12.08.2014 o 20:30h.

MESTSKÝ AMFITEÁTER TRNAVA

15.08.2014 o 20:30h.
AMFITEÁTER NITRA

DOPRAVA NA FESTIVAL!

Leto 2014 prinesie na Slovensko opäť množstvo zabehnutých hudobných festivalov, no aj jednu novinku. Bude ňou operný festival pod holým nebom- Viva Verdi.

Opera je jedným z najsofistikovanejších druhov umenia. V jednom priestore sa tu stretáva scénické umenie, živý orchester, speváci a v množstve diel mnohokrát  aj balet. Podujatie Viva Verdi túto kombináciu posúva na vyššiu úroveň, pretože okrem živého orchestra, zahraničných sólistov a prepracovanej scény pridáva pyrotechnické efekty a jedinečnú atmosféru, ktorú ponúka len nebo plné hviezd.

V prvom ročníku ponúkne divákom siedmu operu Giuseppe Verdiho, Johanku z Arku, teda v origináli "Giovanna D´Arco". Táto mala premiéru v milánskej La Scale v roku 1845. Ani za viac ako 160 rokov nestratil príbeh na aktuálnosti. Práve naopak. Aj dnes prežívame denne príbehy šťastnej či menej šťastnej lásky, odhodlania položiť život za svoje ideály a povýšiť dobro nad všetko ostatné. A presne tento príbeh v kombinácii s geniálnou Verdiho hudbou zaujíma ľudí už desaťročia, počas ktorých prešla partitúra mnohými cenzúrami a úpravami. Pôvodnú verziu sa s originálnou hudbou a textami , na základe rukopisu a poznámok Verdiho, podarilo obnoviť Albertovi Rizzutimu  až v roku 2006.

V prípade nepriaznivého počasia bude vstupné vrátené len ak sa odohrá menej ako hodina predstavenia.

Zľavy a vstupenky pre deti/Discounts, and tickets for children: bez nároku na zľavuTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top