Vianočný koncert

Vianočný koncert

Dátum: 10. decembra. 2016 - 3. decembra. 2018
Miesto: Kulturfabrik, Fabrikplatz 1, Hainburg, AT Hainburg an der Donau, Dom umenia, Piešťany

Vstupenky

Sobota
10
Dec 2016
18:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Vianočný koncert
Pondelok
4
Dec 2017
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Vianočný koncert
Pondelok
3
Dec 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Vianočný koncert

Popis podujatia

ĽUBICA VARGICOVÁ & PETER MIKULÁŠ
Spevácky zbor Lúčnica, zbormajsterka Elena Matušová
Slovenská filharmónia, dirigent Rastislav Štúr

V programe odznejú diela klasickej svetovej hudobnej literatúry a vianočné skladby.

ĽUBICA VARGICOVÁ
Študovala na Konzervatóriu a na VŠMU v Bratislave u prof. Vlasty Hudecovej. Už počas štúdia na vysokej škole hosťovala v SND ako Kráľovná noci v Čarovnej flaute, Olympia v Hoff-mannových poviedkach a Violetta v La traviate. Neskôr, už ako členka súboru, sa Ľubica Vargicová s veľkým úspechom predstavila v ďalších koloratúrnych úlohách – ako titulná postava v Lucii di Lammermoor, Amina v Belliniho Námesačnej či Ofélia v Thomasovom Hamletovi.

Medzinárodnú kariéru odštartovala Ľubica Vargicová na Salzburskom festivale ako Olympia v roku 2003. Krátko nato sa s úspechom predstavila vo Viedenskej štátnej opere v titulnej postave Belliniho opery Námesačná a v Metropolitnej opere v New ako Kráľovná noci v Mozartovej Čarovnej flaute.

Pravidelne vystupuje na najvýznamnejších operných scénach vo svetových metropolách: Bavorská štátna opera Mníchov, Zürich, Bern, Praha, Budapešť, Berlín, Lima. Vo Viedni spievala s veľkým úspechom tiež Gildu vo Verdiho Rigolettovi, v Hamburgu Violettu v La traviate a v Madride Olympiu v Hoffmannových poviedkach.

Okrem operného javiska veľmi často vystupuje aj na koncertných pódiách. Spievala v Carnegie Hall a v najvýznamnejších koncertných sieňach Japonska, Nemecka, Česka i Slovenska. V posledných sezónach publikum Opery SND zaujala v titulnej postave Donizettiho Dcéry pluku, ktorú spievala aj na javisku hamburskej Štátnej opery, ale aj ako Zerbinetta v Straussovej opere Ariadna na Naxe, Elvíra v Bellinoho Puritánoch či Júlia v diele Romeo a Júlia od Charlesa Gounoda.

Na mape

Top