Detail info
Close

Všetko naopak

Všetko naopak

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Veselohru od Jána Chalupku, ktorého meno nesú ochotníci vo svojom názve, uvádza súbor pri príležitosti 100. výročia novodobej činnosti. Hoci hra vznikla pred takmer dvesto rokmi, je dodnes živá. Druhá hra s témou Kocúrkova, kde autor pokračuje v pranierovaní pokrivených charakterov. Demonštruje to na ústrednom motíve hry - hľadaní vhodnej partie pre vstup do manželstva. Vzrušuje a provokuje v nej i „jazykový babylon“, pretože v hre sa okrem slovenčiny objaví maďarčina, nemčina, latinčina, šarišské nárečie, čim sa zvyšuje komický efekt a nedorozumenia v elementárnych situáciách.

Predstavenie je vhodné od 15 rokov.
Študentská zľava platí pre študentov do 26 rokov (pri vstupe je potrebné predložiť študentský preukaz alebo index).
Vstupenky pre vozičkárov sú dostupné iba na mieste.

Úprava a réžia Matúš Oľha, scéna a kostýmy Jaroslav Valek. Hrajú Milan Slamený, Mária Medveďová / Katarína Obernauerová, Tereza Holubová, Peter Beličák, Július Obernauer, Gabriel Obernauer, Samuel Hudák, Veronika Cerovská, Sofia Jursová / Natália Letková, Erik Obernauer ml., Vanesa Kánová, Zuzana Gierlová.

Divadelný súbor Jána Chalupku mesta Brezno (DSJCH) oslávil v roku 2023 storočnicu. Nebolo by to ono, keby si aj z vlastnej histórie nespravili menšie Kocúrkovo. Divadlo sa hrávalo v Brezne už oveľa skôr ako v roku 1923. Prvé zmienky o ochotníkoch v meste siahajú až do roku 1844. Napriek tomu predchodcovia určili rok vzniku až o viac ako polstoročie neskôr. DSJCH je jeden z najstarších a najaktívnejších ochotníckych divadelných súborov na Slovensku.

Viac na www.dsjchbrezno.sk a www.facebook.com/DSJanaChalupku


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Všetko naopak
picture Všetko naopak
picture Všetko naopak
picture Všetko naopak
Top