Detail info
Close

WINTER JAZZ FEST TRNAVA 2019

WINTER JAZZ FEST TRNAVA 2019

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Bemykey Music a Trnavská hudobná spoločnosť Vás pozývajú na IV. ročník zimného, nielen džezového festivalu WINTER JAZZFEST TRNAVA 2019!!!

Po štvrtý raz festival, po druhý raz v Kultúrnom centre Malý Berlín a po prvý krát dvojnásobná nádielka kvalitnej muziky. Dva večery (8.2. a 8.3.) nabité fantastickou atmosférou plnou špičkových hudobných výkonov s medzinárodnou účasťou.

 

Program:

Piatok 8. februára
- Juraj Griglák Company ft. Yoran Vroom (SK/CZ/NED)
- Gypsy Jazz SK - Bugala/Pillo/Rigo/Berky-Mrenica (SK)
- Anabela Mollová Band (SK)

 
Piatok 8. marca
- Marko Churnchetz Trio ft. Jonathan Hoard, Kweku Sumbry & Joe Sanders (SLO/USA)
- Miloš Biháry Jazz Funk Brothers Orchestra (SK)

DETAILNÝ PROGRAM:

Program večera februárového:

ANABELA MOLLOVÁ BAND (SK)
https://www.instagram.com/anabelamolla/?hl=sk

Anabela je mladá slovenská speváčka, ktorej korene siahajú až do ďalekej Afriky. Dodnes si ju ľudia pamätajú z TV show Hlas Česko-slovenska, ktorej sa zúčastnila v roku 2014. Odvtedy sa spevu venuje profesionálne. Okrem toho, že je členkou skupiny Fragile a gospelového zboru BL-Gospel, má aj vlastný projekt - kapelu, s ktorou hrajú vlastné aranžmány rôznych soulových, funkových a jazzových skladieb.

Anabela Mollová - spev,
Daniel Griglák - bassgitara,
Remo Klačanský - klávesy,
Markus Daniel - gitara, vokály,
Jakub Kačic - bicie
Peter Raitl - perkusie.
https://www.youtube.com/watch?v=kamHORPni08&feature=youtu.be

GYPSY JAZZ SK (SK)

Nový projekt slovenských hudobníkov zoskupených okolo multižánrového huslistu Jána Berkyho Mrenicu, ktorý sa prezentuje hudbou inšpirovanou v noblesnom štýle a la Django Reinhardt. V interpretáciách však neostáva len pri gypsy jazze, ale spája rôzne štýly rómskej hudby z celého sveta a tak projekt získava na hudobnej farebnosti a dynamike. Gypsy Jazz SK ponúka výnimočných, renomovaných muzikantov zaangažovaných v projekte aj autorsky - Marco Pillo, Michal Bugala a Ján Rigo.
Program je nabitý inštrumentálnou virtuozitou a silnými emóciami, ktoré v sebe nosí rómske hudobné dedičstvo a vďaka ktorým energické vystúpenia Gypsy Jazz SK vždy zanechávajú u divákov hlboký zážitok.

Ján Berky Mrenica ml. - husle
Michal Bugala - gitara
Marco Pillo - gitara, spev
Ján Rigó - kontrabas
https://www.youtube.com/watch?v=QUcwVwsxDO0

JURAJ GRIGLÁK COMPANY FT. YORAN VROOM (SK/CZ/NL)
www.jurajgriglak.net

Projekt legendárneho slovenského basgitaristu Juraja Grigláka, ktorý prezentuje vlastnú tvorbu v duchu jazzu, funku a fusion. Na WJF Trnava 2019 predstaví hudbu zo svojho tretieho sólového albumu Juraj Griglák & Company ft. Bobby Sparks, Poogie Bell, Chris Hemingway ako aj najnovšie originálne kompozície.
Tentokrát s európskou špičkou - Yoran Vroom, holandský bubeník, ktorý spolupracuje s hviezdnymi menami ako Cory Henry, Frank McComb a kvarteto dopĺňajú významný český trúbkár Miroslav Hloucal a jeden z najvyhľadávanejších klaviristov u nás - Eugen Vizváry, obaja s bohatými skúsenosťami na medzinárodnom poli. Juraj Griglák v súčasnosti pripravuje nový album From The Bottom.

Juraj Griglák - basgitara
Yoran Vroom - bicie
Miroslav Hloucal - trúbka
Eugen Vizváry - klávesy
https://www.youtube.com/watch?v=dfwIEVd6D7k

 

 

 

Program večera marcového:

MILOŠ BIHARY JAZZ FUNK BROTHERS ORCHESTRA (SK)
https://www.jazz.sk/bands/milos-bihary-trio

Žánrovo sa projekt mladého talentovaného Trnavčana, ktorý získal viacero hudobných ocenení pohybuje od štandardov jazzových velikánov až po funky či groove, alebo vlastné úpravy klasickej hudby či vlastné kompozicie. V klavírnom prejave lídra Miloša Biharyho tiež cítiť vplyv klasického vzdelania.
Kapelu zdobia výborné inštrumentálne výkony - každý z členov má za sebou viacero individuálnych úspechov a tiež početné spolupráce v rôznych hudobných zoskupeniach. Na súťaži Nove tváre slovenského jazzu 2013 získali cenu za presvedčivý inštrumentálny výkon vďaka čomu sa prezentovali na Bratislavských Jazzových Dňoch. Taktiež sú laureáti súťaže Jazz Start Up 2017 (Live Performance za najlepšiu interpretáciu a možnosť vystúpenia na popredných jazzových festivaloch). Momentálne koncertujú po celom Slovensku aj v zahraničí.

Miloš Bihary - piano/bandleader
Marek Taraj - basgitara
Juraj David Raši - bicie
Tomáš Köppl - dirigent
Karolína Krigovska -1.husle
Petra Palkova - 2.husle
Alžbeta Godovičová - 3.husle
Katarína Vanáková - violončelo
Filip Jendruch - trúbka
Zorka Mrvova - flauta
Silvia Macejova - saxofón
Richard Ferus - trombon


MARKO CHURNCHETZ TRIO feat. JOE SANDERS & KWEKU SUMBRY, Special Guest JONATHAN HOARD (SLO/USA)
http://www.markocrncec.com

Marko Churnchetz je jedným z najslávnejších slovinských hudobníkov a renomovaných exportných artiklov, žijúcim v New Yorku a napriek svojmu mladému veku už desať rokov úspešne pôsobí na medzinárodnej jazzovej scéne. Vydal päť sólových albumov, ktoré boli vysoko ocenenné svetovou odbornou kritikou. Jeden z nich, Devotion (Whirlwind Recordings, 2014), bol hudobnou spoločnosťou All About Jazz vybraný medzi dvadsiatimi najlepšími nahrávkami roka 2014 popri umelcoch ako Brian Blade, Ambrose Akinmusire, Tigran Hamasyan, Jason Moran a ďalší.
V posledných desiatich rokoch nahráva a koncertuje so známymi menami na new-yorkskej jazzovej scéne (Mike Moreno, Seamus Blake, Marcus Gilmore, Rez Abbasi, Mark Shim, Alex Sipiagin, Joe Locke a mnoho ďalších).
Na tejto európskej turné prezentuje svoj nový album s


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top