Detail info
Close

Wagner, Liszt, Berlioz

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA
Wagner, Liszt, Berlioz

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Štvrtok 28.04.2022 19.00 h, Koncertná sieň SF, cyklus D                                           

Cena vstupenky: 15 €

Piatok 29.04.2022 19.00 h, Koncertná sieň SF, cyklus E       

Cena vstupenky: 15 €

 

Wagner, Liszt, Berlioz

 

Slovenská filharmónia
Emmanuel Villaume dirigent

 

Richard Wagner
Franz Liszt
Hector Berlioz

Rienzi, predohra k opere
Les Préludes, symfonická báseň, S. 97
Fantastická symfónia, op. 14

 

Nepochopený, osamelý patriotistický taliansky hrdina Rienzi z tragédie v piatich dejstvách Mary Russell  Mitfordovej bol inšpiračným zdrojom pre vznik
rovnomennej opery Richarda Wagnera. Literárne inšpirovaná je i trinásta symfonická báseň Franza Liszta Les préludes. Skladateľ však hudbou nekopíruje verše francúzskeho básnika Alphonsa de Lamartina detailne. Naopak podrobne definovaný program má Fantastická symfónia Hectora Berlioza, ktorá je reakciou skladateľa na neopätovanú lásku k herečke Harriet Smithsonovej. Časti Pochod na popravisko či Sabat čarodejníc sú dych berúcimi vyjadreniami utrpenia duše zaľúbenca. Leonard Bernstein sa o symfónii vyjadril ako o prvej hudobnej psychedélii, a to pre jej halucinogénnu a snivú podstatu
i pre fakt, že samotný Berlioz napísal jej časť pod vplyvom ópia. Bývalý šéfdirigent Slovenskej filharmónie Emmanuel Villaume dnes pôsobí v susednom Česku ako hudobný riaditeľ a šéfdirigent PKF - Prague Philharmonia, ktorú vedie od roku 2015.

40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazu

Pre imobilných návštevníkov na vozíčku sú vyhradené miesta na prízemí A Koncertnej siene SF vľavo vedľa miesta 1 radov XIX, XXI.

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Odporúčané

Top