Detail info
Close

XV. One Day Jazz Festival Košice

XV. One Day Jazz Festival Košice

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Vstupné sa bude zvyšovať!

Oslava ONE DAY JAZZ festivalu v intenzite Mezzoforte

ONE DAY JAZZ festival je súčasťou európskej scény už pätnásť rokov a svoje narodeniny sa chystá osláviť náležitým spôsobom nielen na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách. Hlavným gratulantom na sérii letných koncertov v troch slovenských a dvoch zahraničných mestách bude islandská jazzfunková úderka Mezzoforte, ku ktorej sa pripojí viacero zaujímavých hostí.

Oslavy pätnásteho ročníka ONE DAY JAZZ festivalu budú kulminovať od polovice júna a narodeninovou špecialitou je expanzia do krajín Vyšehradskej štvorky. Podujatie netradične odštartuje dvojica koncertov v metropolách našich južných a západných susedov: v utorok 13. júna v Budapest Jazz Clube a v stredu 14. júna v pražskom Lucerna Music Bare. Hlavným gratulantom bude legendárna jazzfunková zostava Mezzoforte, ktorá minulý rok oslávila 45 rokov existencie. V budapeštianskom klube sa k nej pripojí aj medzinárodný Aron Hodek Project, vedený vynikajúcim 11-ročným basgitaristom a producentom Aronom Hodekom.

Každý rok sa snažíme posunúť festival ďalej,“ hovorí organizátor Martin Valihora. „Počas prvých ročníkov najmä dramaturgicky, neskôr pribúdali vzdelávacie aktivity, unikátne prepojenia jazzových umelcov so symfonickým orchestrom v lukratívnom prostredí Bratislavského hradu či medzinárodné spolupráce. Snahou jubilejného ročníka bude priblíženie jazzovej hudby i umelcov k mestu. Festivalovým pódiom sa stane prakticky celá metropola, keďže v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom a Kultúrnym letom prebehnú koncerty v rámci viacerých lokalít.

Prepojenie ONE DAY JAZZ festivalu s Bratislavským kultúrnym letom bude naozaj výrazné a Bratislavčania, ako aj ostatní návštevníci, ho zažijú v novej intenzite. Vo štvrtok 15. júna roztancujú bratislavské Hlavné námestie priekopníci európskych fusion-funkových smerovaní Mezzoforte, ktorí hitom Garden Party pobláznili v polovici 80. rokov svetovú klubovú scénu. Islandskí majstri sa predstavia v špeciálnej zostave, ktorej súčasťou je aj slovenský bubeník Martin Valihora. „Zakladajúci člen Gulli Briem sa rozhodol opustiť Mezzoforte a naplno sa venovať sólovej kariére,“ uvádza kapela na svojej webstránke. „Prajeme mu všetko najlepšie a ďakujeme za dlhoročné priateľstvo a plodnú spoluprácu.“ Martin Valihora už s islandskou legendou príležitostne spolupracoval od roku 2014 a teraz sa predstaví v rámci všetkých piatich stredoeurópskych koncertov. Po Budapešti, Prahe a Bratislave sa totiž severskí gratulanti presunú v piatok 16. júna do klubu Blue Note v Novom Meste nad Váhom a v nedeľu 18. júna sa bude oslavovať v priestoroch Historickej radnice v Košiciach

K hlavnej festivalovej hviezde Mezzoforte pribudnú ďalší gratulanti. Na bratislavskom Hlavnom námestí sa predstaví Lukáš Oravec Orchestra zložený zo špičkových českých a slovenských jazzmanov. Súbor vedený trubkárom Lukášom Oravcom, laureátom viacerých ocenení ESPRIT a Radio_Head Award, uvedie aktuálnu nahrávku „The Sun“. Dozvukom bude jam session párty v .klube pod lampou na Partizánskej ulici v Bratislave. V klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom sa spolu s Islanďanmi predstaví talentovaný bubeník Mattia Müller & Delo Sauce. Kapela spolužiakov z prestížnej hudobnej školy Berklee v americkom Bostone sa stala tamojšou senzáciou a svoju energiu prenesie aj na slovenské pódiá. Košický koncert prebehne v spolupráci s medzinárodným Art Film Fest a podporí ho zoskupenie Cha Bud! prepájajúce súčasný jazz a funk s tanečnými prvkami.

O sérii júlových a jesenných podujatí ONE DAY JAZZ festivalu 2023 v rámci viacerých lokalít nášho hlavného mesta budeme informovať v ďalšej tlačovej správe. Už teraz však prezradíme, že sa môžete tešiť na množstvo excelentných svetových umelcov, ako Immanuel Wilkins, Greg Hutchinson, Steve Gadd či na premiéru úplne nového „nadupaného“ projektu Hiromi's Sonicwonder, do ktorého zázračná japonská klaviristka angažovala trubkára Adama O'Farrilla, basgitaristu Hadriena Ferauda a bubeníka Geneho Coyea. Pätnásty ročník podujatia bude naozaj exkluzívnou celoročnou oslavou, na ktorej nesmiete chýbať!

 


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top