Detail info
Close

Zábavná cesta zámkom

Zábavná cesta zámkom

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Zábavná cesta zámkom

19. máj 2024, Šimák Zámok Pezinok

Spoznajte tajomstvá i legendy zámku v Pezinku, ktorý otvorí svoje komnaty všetkým zvedavým návštevníkom. Pozývame vás stráviť zábavnú nedeľu plnú histórie, ktorá poteší malých aj veľkých. Počas interaktívnej prehliadky vás čakajú rôzne aktivity, spoznáte ako sa v minulosti žilo, tancovalo, hodovalo aj bojovalo. Nazriete aj do historickej vinárne, sály pre rytierov aj tej zo zlata a na nádvorí sa prenesiete do doby rytierov, krásnych dám a legiend. Užite si nezabudnuteľný deň na zábavnej ceste po Šimák zámok Pezinok.

O zámku kolujú mnohé legendy a príbehy. Zámok bol pôvodne vodný hrad z 13. storočia, ktorý slúžil ako sídlo veľmožov zo Svätého Jura a Pezinka,. Neskôr ho rod Pálffyovcov prestaval do zámockej podoby. Dnes slúži hosťom nielen ako výnimočný zámocký hotel, ale je tiež miestom nádherných miestností, veľkolepých fresiek, dobovej architektúry, nábytku a mnohých zaujímavých zbierok.

Časy prehliadok: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00
Vstupné: 10€ / dospelá osoba, dieťa od 3 rokov (dieťa do 3 rokov zdarma)

Program:
Píše sa rok 1430 a na zámku panuje čulý ruch. Grófka Cecília (ktorú by sme kľudne mohli označiť za pezinskú Johanku z Arku) sa totiž vracia domov na svoje Pezinské panstvo. Príďte jej vzdať česť a vypočuť si príbeh ako zachránila život uhorskému kráľovi Žigmundovi Luxemburskému.

V rámci zábavného putovania zámkom vás čaká:
- Naučíte sa umeniu boja s mečom. Vyskúšate si, aká ťažká bola krúžková košeľa. Zoznámite sa s rôznymi zbraňami z doby stredoveku a uvidíte aj súboj udatných rytierov.
- Spoznáte chute a vône zo zámockej kuchyne na prelome 15. a 16. storočia.
- Pustíte sa do tanca na stredoveké melódie v sprievode autentických hudobných nástrojov.
- Zoznámite sa s obľúbeným panským huncúcstvom, ktorým bol v stredoveku lov na divokú zver.
- Čaká vás aj pasovanie do rytierskeho stavu! Ako pamiatku zo zábavnej cesty zámkom získate tiež diplom s originálnou voskovou pečaťou.

Užijete si aj ďalšie zábavné aktivity:
- Dobový stanový tábor
- Historické detské hry
- Lukostreľba na slamené terče
- Razenie historických mincí
- Drevený kolotoč
- Počas dňa prebiehajú aj ďalšie prehliadky zámku spojené s prednáškou histórie, kde uvidíte barokové apartmány, galériu umeleckého skla aj expozíciu Jawa motoriekTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Zmeny a upozornenia

ZRUŠENÉ - Zábavná cesta zámkom - 19.5.2024 o 10:00 hod. - 18:00 hod.

V zastúpení organizátora podujatia, vám ako sprostredkovateľ predaja oznamujeme, že predstavenie Zábavná cesta zámkom, ktoré sa malo konať dňa 19.5.2024 o 10:00 hod. - 18:00 hod. v Šimák Zámok Pezinok, je zo zdravotných dôvodov viacerých účinkujúcich ZRUŠENÉ!

Klienti môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili.

Klienti, ktorí si vstupenky zakúpili na zrušenom predajnom mieste, ich môžu vrátiť výhradne poštou, a to na adresu: Ticketportal SK, s.r.o., Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava.

Vstupenky uhradené na predajnom mieste Benefitovou poukážkou je nutné zaslať poštou na adresu: Ticketportal SK, s.r.o. , Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky prostredníctvom internetu, môže požiadať o vrátenie peňazí nasledujúcim spôsobom a pri splnení nasledujúcich podmienok:

Spoločné podmienky pre žiadosti o refundáciu: O najrýchlejšie vrátenie vstupeniek je možné požiadať prostredníctvom registrovaného konta na stránke www.ticketportal.sk, v ktorom je potrebné v sekcii ``Môj účet`` - ``Moje objednávky`` vybrať vstupenky na refundáciu a vyplniť všetky požadované údaje.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky bez registrácie, odporúčame, aby si na stránke www.ticketportal.sk dokončil registráciu, nakoľko pri zakúpení vstupeniek mu bola registrácia vytvorená a je potrebné konto aktivovať mailom, ktorý klient pri nákupe zadával. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava.

Osobitné podmienky pre žiadosti o refundáciu podľa spôsobu úhrady vstupného:
► pri platbe formou CARDPAY (platba kartou): Platba bude vrátená priamo na kartu, z ktorej bola hradená.
► pri platbe formou internet banking (napr.: SporoPay, ČSOBpay, TatraPay, ePlatby VÚB, ...): Platba bude prevedená v prospech účtu, ktorý klient vyplní v sekcii ``Žiadosť o refundáciu`` v časti ``Spôsob refundácie``.
► pri platbe Benefit Plus, Edenred alebo Callio kartou (cez platobnú bránu): Po vybavení žiadosti spoločnosť Benefit plus/Edenred/Callio klientovi pripíše body na jeho konto.
► pri platbe Darčekovou poukážkou Ticketportal, respektíve iným typom poukážky, ktorú je možné využiť na zakúpenie vstupeniek v sieti Ticketportal (prípadný doplatok kartou): Platba bude prevedená v prospech účtu, ktorý klient vyplní v sekcii ``Žiadosť o refundáciu`` v časti ``Spôsob refundácie``.

Financie Vám budú refundované v zákonnej lehote od zaslania žiadosti o refundáciu prostredníctvom Vášho konta.

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí. Za pochopenie ďakujeme.


Top