Detail info
Close

Zeljenka, Šimai, Britten, Respighi

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA
Zeljenka, Šimai, Britten, Respighi

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

SLOVENSKÝ KOMORNÝ ORCHESTER

EWALD DANEL umelecký vedúci / PAVEL BOGACZ ml. husle / PETER ZWIEBEL viola / ANDREJ GÁL violončelo

 

Ilja Zeljenka      Elégia pre sláčikové nástroje a sólové husle

Pavol Šimai        Epilóg pre violončelo a sláčikový orchester

Benjamin Britten        Lachrymae pre violu a sláčiky, op. 48a

Ottorino Respighi       Antické árie a tance

 

Elégiu skladateľa Ilju Zeljenku, jedného z najväčších zjavov slovenskej hudby 20. storočia, premiéroval v roku 1976 na pôde Slovenskej filharmónie práve Slovenský komorný orchester. Podobne je to i s Epilógom Pavla Šimaia, ktorý orchester premiéroval v roku 2005 pri oslave skladateľovho jubilea. Ako reakcia na pieseň Johna Dowlanda vznikla v roku 1950 kompozícia Lachrymae britského skladateľa Benjamina Brittena. Dielo pre violu a klavír sa neskôr dočkalo aranžmánu pre obsadenie sláčikového orchestra a práve v tomto šate zaznie aj na koncerte. Čerpanie inšpirácie z hudby 16. a 17. storočia, konkrétne z lutnových a gitarových tabulatúr, stojí aj za kompozíciou Ottorina Respighiho Antické árie a tance. Sólisti večera Pavel Bogacz, Andrej Gál a Peter Zwiebel sú už niekoľko rokov členmi Slovenského komorného orchestra, preto možno očakávať veľké súznenie a interpretačné pochopenie sa s hudobným telesom.

 

40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazuTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Odporúčané

Top