Detail info
Close

Zuzana Mojžišová a Solamente Naturali

Zuzana Mojžišová a Solamente Naturali

Miesto:

Zuzana Mojžišová a Solamente Naturali ukončia svojím hudobným vystúpením tohtoročný World Music Festival Bratislava.

Vstupenky

Popis podujatia

Zuzana Mojžišová a Solamente Naturali

(koncert World Music Festivalu Bratislava)

World Music Festival Bratislava 2021 sa ukončí živým koncertom v Slovenskom Rozhlase.

Predstavia sa významní interpreti slovenskej hudobnej scény.

 

Zuzana Mojžišová, jedna z najvýraznejších postáv našej hudobnej scény, ktorá medzi prvými dosiahla medzinárodné uznanie ako priekopníčka žánru world music na Slovensku. Táto výnimočná speváčka sa venuje aranžovaniu a interpretácii ľudových piesní už od roku 2000.Po odmlke sa Zuzana Mojžišová veľkolepo vrátila s aktuálnym albumom Puščaňa, ktorý úspešne nadviazal na jej predošlú tvorbu. Nepoznané ľudové piesne spracováva s úctou k hudobnej tradícii s aktuálnym zvukom a súčasným hudobným jazykom. Na novom koncertnom spracovaní projektu Puščaňa spolupracuje s hudobníkmi Mikim Škutom, Stanom Palúchom a Rasťom Andrisom.

 

Solamente Naturali  je súbor starej hudby, ktorý má na konte množstvo úspešných nahrávok so širokým repertoárom. Časť z nich je založená na rukopisných zbierkach z 18. storočia. Názov telesa „Jednoducho prirodzene“ je synonymom umeleckého kréda umeleckého vedúceho Miloša Valenta, podľa ktorého spontánnosť, prirodzenosť až naturalizmus sú základnými východiskami pri oživovaní starých partitúr. Často uplatňuje aj schopnosť improvizovať a odvoláva sa na folklórnu tradíciu. V programe Musica Globus je hosťom súboru český hudobník Jan Rokyta.

 

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, mediálnym partnerom je rtvs a Rádio Devín.

 

 Zľavy: Bez nároku na zľavy

Každý účastník podujatia musí mať zakúpenú platnú vstupenku bez ohľadu na vekTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top