JENNIFER BATTEN - SOLO SHOW

JENNIFER BATTEN - SOLO SHOW

JENNIFER BATTEN - solo show (ex-Michael Jackson + Jeff Beck band)

Dátum/Date: 30.09.2014 o 20.00 h.
Miesto konania/Place of event: Majestic Music Club, BRATISLAVA
Popis/Description:
Tá, čo hrávala s Kráľom popu !
Jennifer Batten vystúpi v utorok 30. septembra so svojou sólovou šou v bratislavskom MMC !

Rodená newyorčanka Jennifer Batten svojho času hrala v jednom kole v šiestich veľmi rozdielnych kapelách od metalu, cez fusion, po funk. Zásadným zlomom jej kariéry bolo, keď ju vybrali zo stovky uchádzačov o miesto v sprievodnej skupine Michaela Jacksona, poskladanej z muzikantskej špičky. Turné k albumu "Bad" trvalo jeden a pol roka a na koncerty bolo zvedavých 4,5 milóna nadšených fanúšikov. Po jeho grandióznom finále sa Jennifer vrhla do realizácie vlastného albumu, ktorý jej produkoval iný kolega gitarista – Michael Sembello od Stevie Wondera. Výsledok dostal názov “Above, Below, and Beyond”.

Krátko po vydaní spomínaného CD na jar 1992, prišla opäť ponuka, ktorá sa neodmieta - hrať s Michaelom Jacksonom na "Dangerous Tour". Tým sa stala súčasťou najväčšej udalosti šoubiznisu, keď sa v januári 1993 ocitla po boku Michaela na vystúpení finálového zápasu Superbowlu v kalifornskej Pasadene. Priamy prenos sledovalo jeden a pol bilióna ľudí v 80 krajinách, čím sa udalosť stala najsledovanejším programom televíznej histórie na svete.

Medzitým Jennifer skomponovala materiál pre druhý album "Jennifer Batten's Tribal Rage~Momentum," oproti jednotke počuteľne ovplyvnený world music. No udalosti okolo Michaela Jacksona sa valili ako lavína, tá gitaristku s neprehliadnuteľným image vláčila 2 roky po celom svete na podporu Jacksonovho dvojalbumu "HIStory".
Účinkovanie s Kráľom popu nebolo jediným spojením s iným veľkým menom teraz už známej a rešpektovanej Batten. V roku 1998 prišla ponuka od jedného z najrešpektovanejších majstrov gitarových strún, samotného Jeffa Becka. Výsledok ich vzájomnej, tri roky trvajúcej spolupráce zaznamenávajú albumy "Who Else" a “You Had It Coming” a tiež množstvo koncertov po celom svete, pričom z koncertu v Tokyu v roku 1999 bol vydaný záznam.

Jennifer je tiež autorkou dvoch knižných publikácii a práve dokončila svoje tretie sólové dieťa v podobe CD/DVD nazvané “Whatever”. Na priloženom DVD sa nachádza mozaika v dĺžke viac ako 90 minút, pozostáva z hudobných videí, rozhovorov, komentárov a gitarovej lekcie.
Vstupné/Entry: 22,00 EUR / voľné sedenie
Zľavy/Discounts: ZŤP vozíčkar = 6,00 EUR

Vstupenku na toto podujatie si môžete vytlačiť aj u Vás doma
VSTUPENKY/TICKETS na podujatie JENNIFER BATTEN - SOLO SHOW

Top