Symfonický orchester SRo - 7. koncert sezóny

90. KONCERTNÁ sezóna Sym. orch. slov. rozhlasu
Symfonický orchester SRo - 7. koncert sezóny

Dátum: 7. apríla. 2017 - 22. marca. 2019
Miesto: Veľké koncertné štúdio Slov. rozhlasu, Bratislava

Vstupenky

Piatok
7
Apr 2017
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Symfonický orchester SRo - 7. koncert sezóny
Piatok
20
Apr 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Symfonický orchester SRo - 7. koncert sezóny
Piatok
22
Mar 2019
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Symfonický orchester SRo - 7. koncert sezóny

Popis podujatia

Dátum/Date: 22. 3. 2019 o 19.00 h.
Miesto konania/Place of event: Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, Bratislava

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu – 7. koncert sezóny 2018/2019

Vstupné 7 EUR, zľavnené 3 EUR*

Koncert sa vysiela v priamom prenose, preto je potrebné zaujať miesta v hľadisku najneskôr 15 minút pred začiatkom. Neskôr nebude vstup do sály z prevádzkových dôvodov možný.
Ďakujeme Vám za porozumenie a prajeme úžasný zážitok z klasickej hudby.

Martin Burlas (1955)
Paralelné fóbie (2018, svetová premiéra)
Magnus Lindberg (1958)
Koncert pre klarinet a orchester (2002, slovenská premiéra)
András Szőllősy (1921 – 2007)
Trasfigurazioni (1972, slovenská premiéra)

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
Martin ADÁMEK, klarinet/clarinet
Zsolt NAGY (HU), dirigent/conductor

Siedmy koncert jubilejnej 90. sezóny Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu bude v znamení premiér. Pod taktovkou renomovaného maďarského špecialistu na hudbu 20. a 21. storočia Zsolta Nagya zaznie v svetovej premiére skladba Paralelné fóbie pre orchester a elektroniku Martina Burlasa. Novinkou bude tiež prvé slovenské uvedenie Klarinetového koncertu súčasnej skladateľskej hviezdy, Fína Magnusa Lindberga. Prestížny britský BBC Music Magazine nazval po premiére v roku 2002 Lindbergovu hudbu nostalgickou, zmyselnou, súčasnou, no súčasne prístupnou. Vo virtuóznom sólovom parte koncertu sa predstaví klarinetista Martin Adámek, jeden z najvýraznejších talentov generácie mladých slovenských interpretov, ktorý od roku 2016 pôsobí ako člen slávneho Ensemble Intercontemporain. Treťou premiérou bude dielo maďarského klasika hudby 20. storočia Andrása Szőllősyho, u nás menej známeho súčasníka Ligetiho a Kurtága. Jeho skladba Trasfigurazioni poslúžilo ako inšpirácia pre Burlasovu skladbu.

Martin Adámek (SK, klarinet) sa napriek mladému veku môže pochváliť bohatou koncertnou činnosťou, ktorá zahŕňa sólovú, orchestrálnu i komornú tvorbu. Ako sólista sa predstavil na zahraničných pódiách v Európe, Severnej Amerike a v Ázii. V roku 2017 uviedol švajčiarsku premiéru klarinetového koncertu Hysteresis Michela van der Aa s Ensemble of the Lucerne Festival Academy pod taktovkou Matthiasa Pintschera. V roku 2016 bol členom Gustav Mahler Jugendorchester, s ktorým koncertoval v prestížnych európskych sálach ako Royal Concertgebouw v Amsterdame, Royal Albert Hall v Londýne, Megaron Hall v Aténach a Gulbenkian v Lisabone. Ako sólista a orchestrálny hráč účinkuje pod taktovkou osobností ako Philippe Jordan, Christoph Eschenbach, Matthias Pintscher, André de Ridder, Thierry Fischer, Vladimir Ashkenazy, Leo McFall, Bruno Mantovani a i.

Zsolt Nagy (HU, dirigent) patrí k renomovaným špecialistom na hudbu 20. a 21. storočia, uviedol viac ako 500 premiér súčasných diel. Pôsobí ako profesor dirigovania na Parížskom konzervatóriu, dirigoval množstvo významných hudobných telies ako napr. orchestre RAI v Miláne a Turíne, Symfonický orchester BBC, Orchester Sv. Cecílie v Ríme, London Sinfonietta, Klangforum Wien, Ensemble InterContemporain, Ensemble Recherche a mnohé ďalšie. Pôsobil tiež ako šéfdirigent Israel Contemporary Players.

* Nárok na zľavnené vstupné majú študenti, dôchodcovia a držitelia preukazov ZŤP a ZŤP-S, učitelia s kartou ITIC.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Symfonický orchester SRo - 7. koncert sezóny
picture Symfonický orchester SRo - 7. koncert sezóny

Na mape

Odporúčané

Top