MARTHA A TENA ELEFTERIADU

MARTHA A TENA ELEFTERIADU

Dátum : 15. februára 2018
Miesto: Historická radnica, Košice

Vstupenky

Štvrtok
15
Feb
19:00
MARTHA A TENA ELEFTERIADU

Popis podujatia

SRDCE NA DLANI - Večer hitov a gréckych piesní

Po úspešnom koncerte v roku 2016 Martha a Tena opäť v Košiciach!

Sestry Martha a Tena Elefteriadu sa zapísali do dejín československej populárnej hudby ako originálne duo s osobitým štýlom spevu, v ktorom sa miesi príjemná harmónia dvoch altov s neprehliadnuteľným vplyvom moravskej a gréckej melodiky.

Od konca šesťdesiatych rokov vychádzali ich nahrávky na singloch i LP platniach. Niekoľkokrát sa zúčastnili Bratislavskej Lýry, v roku 1970 získali dokonca strieborné ocenenie.

Ich diskografia obsahuje albumy: Dál než slunce vstává (1970), Martha a Tena zpívají řecké písničky (1971), Hrej dál / Play On (1972), Modré království (1973), Ať se múzy poperou (1975), Řecké prázdniny (1977), ...a desky dál stárnou (1983), Nejkrásnější řecké písně (1992), Děti z Pirea (1995), Řecké slunce (2001), V rytmu řeckého tance (2005), množstvo singlových nahrávok a výberoviek typu „Best of“. Najaktuálnejšou výberovkou mapujúcou kariéru sesterského dua Marthy a Teny Elefteriadu je 3CD Zlatá kolekce (2015).

Medzi najznámejšie hity Marthy a Teny Elefteriadu patria skladby Dál než slunce vstává, Svatojánská pouť, Děti z Pirea, Bílá skála, Hrej dál, Půlnoc je pro mě ránem, Kolem páté, Modré království, Nejdelší most, Kde se hvězdy očím ztrácejí, Náměstí, Dirlada, Kolem páté, Táto, pojď si hrát, Tohle boogie-woogie, Ať se múzy poperou, Od zítřka máme dovolenou atď.

V roku 1980 vydala Martha Elefteriadu sólový album Kresby tuší, ktoré bolo mimoriadne pozitívne hodnotené odbornou kritikou a dodnes patrí k tomu najlepšiemu, čo v českej populárnej hudbe vzniklo.

Významnú časť ich repertoáru tvorí grécka hudba, ktorú nterpretujú na svojich koncertoch.

Je nepochybné, že Večer hitov a gréckych melódií poskytne dostatočný priestor na rokmi overené hity Marthy a Teny, ako aj grécke piesne, ktoré majú vždy nádych leta, nádhernej krajiny, príjemných ľudí a možno i spomienok strávených pri mori v Grécku.

Legendy československej populárnej hudby – sestry Martha a Tena Elefteriadu – Vás pozývajú na svoje vystúpenie v Košiciach!

 

Zľavy a vstupenky pre deti/Discounts, and tickets for children: Bez zľavy.

Galéria

picture MARTHA A TENA ELEFTERIADU

Na mape

Top