Detail info
Close

DRACULA

Divadlo Aréna
DRACULA

Dátum: 21. decembra 2023
Miesto: DPOH
Adresa: Bratislava, Bratislava

Príbeh o najznámejšom upírovi všetkých čias ako pocta legendárnemu čierno-bielemu filmovému spracovaniu z roku 1931 po prvýkrát na slovenskom javisku!

Vstupenky

Štvrtok
21
Dec 2023
19:00
DRACULA
DPOH

Bratislava

Popis podujatia

Z dôvodu rekonštrukcie budovy Divadla Aréna, budeme od septembra 2021 hrávať naše predstavenia v Divadle Pavla Országha Hviezdoslava (DPOH).

Predstavenie DRACULA pre vás hráme na Javisku DPOH.

Legendárny Dracula sa dočkal mnohých knižných, filmových, televíznych a divadelných spracovaní. Naša inscenácia je poctou kultovému čierno-bielemu filmu z roku 1931, v hlavnej úlohe s ikonickým Bélom Lugosim a prináša jedinečný vizuálny zážitok.

Gróf Dracula sa zo svojho sídla v Transylvánii sťahuje do carfaxského opátstva v blízkosti Londýna. Ako príťažlivý gentleman prenikne do vyššej spoločnosti, nadväzuje kontakt s doktorom Sewardom, no najmä s jeho dcérou, mladou Minou a jej priateľkou Lucy. Cez deň odpočíva v zemi, ktorú si doniesol zo svojho rodného Rumunska a v noci sa vydáva na lov. Bez krvi totiž neprežije a bude len vegetujúcim starcom. Sila Draculu je veľká a preto je do Carfaxu povolaný Abraham Van Helsing, odborník na boj s neživými, teda upírmi.

Tvorcovia

AUTOR BRAM STOKER

DRAMATIZÁCIA HAMILTON DEANE, JOHN L, BALDERSTON

SCENÁR GARRETT FORT

RÉŽIA GEJZA DEZORZ

PREKLAD LUCIA DITTE

DRAMATURGIA SAŠA SARVAŠOVÁ

SCÉNA PAVOL ANDRAŠKO

KOSTÝMY LUCIA ŠEDIVÁ

MASKY VLADIMÍR WITTGRUBER

BÁBKY VON DUBRAVAY

HUDBA HENRICH LEŠKO

POHYBOVÁ SPOLUPRÁCA ANDREJ PETROVIČ

SVETELNÝ DIZAJN ROBERT POLÁK

PROJEKCIE PLAFTIK

Hrajú

GRÓF DRACULA SÁVA POPOVIČ

RENFIELD ROBERT ROTH

MINA SEWARD BRONISLAVA KOVÁČIKOVÁ

VAN HELSING JÁN JACKULIAK

JONATHAN HARKER MICHAL REŽNÝ

DR. SEWARD JÁN GREŠŠO

LUCY WESTERN / UPÍRKA SÁRA POLYÁKOVÁ

MARTIN / RUMUN / KAPITÁN GREGOR HOLOŠKA

UPÍRKA / SLÚŽKA / UVÁDZAČKA ALŽBETA KRÁLIKOVÁ

VLK / NÁMORNÍCI ANDREJ KOVÁČ, ALEXANDER MAĎAR

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Zmeny a upozornenia

ZRUŠENÉ - DRACULA - 21.12.2022 o 19:00 hod.

V zastúpení organizátora podujatia, vám ako sprostredkovateľ predaja oznamujeme, že predstavenie DRACULA, ktoré sa malo konať dňa 21.12.2022 o 19:00 hod. v DPOH, je ZRUŠENÉ!

Klienti môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili.

Klienti, ktorí si vstupenky zakúpili na zrušenom predajnom mieste, ich môžu vrátiť výhradne poštou, a to na adresu: Ticketportal SK, s.r.o., Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava.

Vstupenky uhradené na predajnom mieste Benefitovou poukážkou je nutné zaslať poštou na adresu: Ticketportal SK, s.r.o. , Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky prostredníctvom internetu, môže požiadať o vrátenie peňazí nasledujúcim spôsobom a pri splnení nasledujúcich podmienok:

Spoločné podmienky pre žiadosti o refundáciu: O najrýchlejšie vrátenie vstupeniek je možné požiadať prostredníctvom registrovaného konta na stránke www.ticketportal.sk, v ktorom je potrebné v sekcii ``Môj účet`` - ``Moje objednávky`` vybrať vstupenky na refundáciu a vyplniť všetky požadované údaje.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky bez registrácie, odporúčame, aby si na stránke www.ticketportal.sk dokončil registráciu, nakoľko pri zakúpení vstupeniek mu bola registrácia vytvorená a je potrebné konto aktivovať mailom, ktorý klient pri nákupe zadával. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava.

Osobitné podmienky pre žiadosti o refundáciu podľa spôsobu úhrady vstupného:
► pri platbe formou CARDPAY (platba kartou): Platba bude vrátená priamo na kartu, z ktorej bola hradená.
► pri platbe formou internet banking (napr.: SporoPay, ČSOBpay, TatraPay, ePlatby VÚB, ...): Platba bude prevedená v prospech účtu, ktorý klient vyplní v sekcii ``Žiadosť o refundáciu`` v časti ``Spôsob refundácie``.
► pri platbe Benefit Plus, Edenred alebo Callio kartou (cez platobnú bránu): Po vybavení žiadosti spoločnosť Benefit plus/Edenred/Callio klientovi pripíše body na jeho konto.
► pri platbe Darčekovou poukážkou Ticketportal, respektíve iným typom poukážky, ktorú je možné využiť na zakúpenie vstupeniek v sieti Ticketportal (prípadný doplatok kartou): Platba bude prevedená v prospech účtu, ktorý klient vyplní v sekcii ``Žiadosť o refundáciu`` v časti ``Spôsob refundácie``.

Financie Vám budú refundované v zákonnej lehote od zaslania žiadosti o refundáciu prostredníctvom Vášho konta.

Oznam org:

DIVADLO ARÉNA INFORMUJE O ZRUŠENÍ PREDSTAVENIA !!! Z dôvodu ochorenia jedného z účinkujúcich je predstavenie DRACULA dňa 21.12.2022 o 19:00 ZRUŠENÉ! Zakúpené vstupenky je možné vrátiť na mieste zakúpenia. Všetkým divákom sa ospravedlňujeme a tešíme sa na stretnutie v roku 2023.

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí. Za pochopenie ďakujeme.


ZMENENÉ - DRACULA - 14.11.2022 o 19:00 hod.

V zastúpení organizátora podujatia, vám ako sprostredkovateľ predaja oznamujeme, že predstavenie DRACULA, ktoré sa malo konať dňa 14.11.2022 o 19:00 hod. v Divadlo P.O. Hviezdoslava Bratislava, je ZMENENÉ! Predstavenie sa uskutoční v novom termíne: 21.1.2023 o 19:00 hod. v pôvodnom mieste konania.

Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti.

Oznam organizátora:

Z dôvodu zdravotnej indispozície jedného z účinkujúcich je predstavenie DRACULA dňa 14.11.2022 o 19:00 hodine ZRUŠENÉ!

Zakúpené a rezervované vstupenky zostávajú v platnosti na ďalšiu reprízu predstavenia, ktorú odohráme dňa 21.1.2023 o 19:00 hod. na javisku DPOH.

Všetkým divákom sa ospravedlňujeme a tešíme sa na najbližšie stretnutie s vami v divadle.

 

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí. Za pochopenie ďakujeme.


Odporúčané

Top