Don Airey a friends (Deep Purple)

Don Airey a friends (Deep Purple)

Dátum:
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Klávesový mág Don Airey (Deep Purple) privezie unikátny program Collosseum II !

Hudobná história pozná skupinu Colosseum ako pionierov, priekopníkov anglického progresívneho rocku, jazz rocku, mixujúcich blues s rockom a jazzovými improvizáciami. Kapelu založili v roku 1968 bubeník Jon Hiseman spoločne s tenorsaxafonistom Dickom Heckstall-Smithom. Obaja sa poznali z predchádzajúcich hudobných zoskupení a stretli sa práve v roku 1968 v kapele John Mayall's Bluesbreakers. Prvá etapa Collossea vrcholila v roku 1971 dvoma štúdiovými  albumami a koncertným záznamom. Jon Hiseman sa k projektu vrátil v roku 1975 s novou zostavou a novým tvrdším soundom, ktorý  značne pritvrdil gitarista Gary Moore. Na basovú gitaru bol prvé dva roky angažovaný Neil Murray a neskôr John Mole. Post klávesového hráča obsadil Don Airey. Slávny klávesák a skladateľ, aktuálni člen Deep Purple je u nás už ako doma. Stalo sa milým pravidlom, že ako sana jar vracajú sťahovaví vtáci, pravidelne prichádza aj Don Airey so svojimi hudobnými priateľmi. Najbližšie sólové turné Dona Aireyho k nám prinesie výnimočný program zostavený z troch albumov formácie  Collosseum II, na ktorých sa Don Airey autorsky aj hráčsky výrazne podpísal - Strange New Flesh (1976), Electric Savage (1977) a War Dance (1977).

Don Airey, jeden z najslávnejších rockových klávesákov a člen legendárnych Deep Purple, k nám príde v marci opäť a predstaví sa v rámci klubového turné 14. 3. v Novom Meste nad Váhom – Blue Note a 15.3. v Košiciach – Collosseu. Hudobní fajnšmekri sa môžu tešiť na výnimočné koncertné predstavenia aj vďaka hviezdnej sprievodnej kapele. Predstaví sa v zostave :

klávesy - Don Airey (Deep Purple, Ozzy Osbourne, Rainbow, Gary Moore)

spev – Carl Sentance (Nazareth)

gitara – Simon McBride  (Ian Gillan, Sweet Savage)

Bicie – John Finnigan (Bad Manners, Beyonce, Ian Gillan...)

Basa - Dave Marks (Hans Zimmer)

 

Don Airey (vlastným menom Donald Smith) začal hrať na klavír ako sedemročný a v profesionálnom hudobnom svete sa pohybuje od 70. rokov. Stopy svojej virtuozity,skladateľského umu a aranžérskych schopností zanechal na nahrávkach skupín Black Sabbath, Rainbow, Thin Lizzy, Whitesnake, UFO, Judas Priest,alebo Saxon. Spolupracoval tiež Garym Moorem, Ozzy Osbournom, Adrew Lloyd Webberom a radom ďalších osobností. Od roku 2002 je členom legendárnych Deep Purple.Rezervacie pre Blue Note: info@bluenote.sk alebo na tel.c. 0902 608 912Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Na mape

Zmeny a upozornenia

ZMENENÉ/CHANGED - Don Airey a friends (Deep Purple) - 14.3.2020 20:00

Predstavenie Don Airey a friends (Deep Purple), ktoré sa malo konať dňa 14.3.2020 o 20:00 hod. v Blue Note, J. Hašku 18, Nové Mesto nad Váhom, je ZMENENÉ! Predstavenie sa uskutoční v novom termíne: 28.11.2020 o 20:00 hod. v pôvodnom mieste konania.

Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti.

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Za pochopenie ďakujeme.


Top