Detail info
Close

HAMLET - LSS 2023

LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ SLÁVNOSTI 2023
HAMLET - LSS 2023

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Vstup do hľadiska o 20.00 hodine. Vstup na predstavenie len do 20:30 hod.! Po začiatku predstavenia nie je možný vstup do hľadiska a vstupné v tomto prípade nie je možné  vrátiť alebo reklamovať.


LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ SLÁVNOSTI 2023
William Shakespeare : HAMLET

Hamletov príbeh sa vždy odvíja rovnako a predsa len inak. Každý, kto k jednému z najslávnejších textov Shakespeara pristupuje, zanechá v ňom niečo zo seba samého.
Na začiatku Hamleta stvoril Shakespeare otázku a do ticha za koncom jeho osobnej tragédie na nás čaká ešte viac otázok ako na začiatku. Otázky zrkadlia ďalšie otázky ... Hra nemôže nikdy skončiť, pretože stále nám dáva nové otázky. Ako odporovať zlu? Byť či nebyť? Čo robiť? Ako konať? Má vôbec zmysel konať? Hamlet je fascinujúca hra svojou štruktúrou – je to naozaj da Vinciho kód – kde všetko so všetkým súvisí. Spája sa v nej politická tragédia s rodinnou, jedno ovplyvňuje druhé. Tragédia myslenia a činov.
Mladý dánský princ sa vracia zo štúdií na pohreb svojho otca. Miesto na tróne a po boku kráľovnej ( jeho matky) už patrí jeho strýkovi. Kto je Hamlet? Precitlivelý rozmaznaný syn, či hĺbavý intelektuál alebo nezmieriteľný pomstiteľ? Náš Hamlet je hľadačom pravdy v dnešnej rozorvanej a pokrivenej dobe. Ukazuje sa , že odhalenie krivdy a usvedčenie nie je to najťažšie, najťažšie je pri tom nestratiť sám seba.
Príbeh o šialenstve v šialenej dobe, ktorá nám veľmi pripomína dobu, v ktorej žijeme aj my. Kde leží hranica ľudského svedomia, odvaha postaviť sa zlu a sila vziať nápravu do vlastných rúk? Je možné zachovať si v špine čistý štít? A môže pritom prežiť láska ? Hra o tom, či je viac žiť ako len byť.......

REALIZAČNÝ TÍM
Preklad: Ľubomír Feldek, Martin Hilský
Réžia: Pavel Khek
Scéna: Pavol Andraško
Kostýmy: Alexandra Grusková
Hudba: Róbert Mankovecký
Pohybová spolupráca: Ján Ševčík
Kreatívny producent: Janka Zednikovičová

OSOBY A OBSADENIE :
HAMLET Ľuboš Kostelný
CLAUDIUS Marek Majeský
GERTRÚDA Tereza Kostková
Henrieta Mičkovicová
POLONIUS Alexander Bárta
OFÉLIA Barbora Palčíková
LAERTES Adam Jančina
HORATIO Tomáš Vravník
ROSENCRANTZ, HROBÁR, HEREC Norman Šáro
GUILDENSTERN, HROBÁR, HEREC Martin Kochan
OSRIK Jaroslav Kysel

10. júla   – 17. júla 2023 o 20.30 hodine Bratislavský hrad      

Vstup do hľadiska o 20.00 hodine. Vstup na predstavenie len do 20:30 hod.! Po začiatku predstavenia nie je možný vstup do hľadiska a vstupné v tomto prípade nie je možné  vrátiť alebo reklamovať.

Po odohraní 60 minút  predstavenia sa vstupné nevracia.    www.wshakespeare.sk


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top