Detail info
Close

Klamár Jago

Klamár Jago

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Róbert Mankovecký
KLAMÁR JAGO

     Letné shakespearovské slávnost už niekoľko rokov dramaturgicky pripravujú program určený najmenším divákom v bezplatnom projekte SHAKESPEARE S DEŤMI . Pôvodná divadelná rozprávka vychádza zo slávnych textov Williama Shakespeara - Zimná rozprávka, Othello, Sen noci svätojánskej a Veselé panie z Windsoru. Na jednom javisku sa tak ocitnú králi Polixenes a Leontes, zákerný sluha Jago, namyslený ryter Falstaf, či zázračný škriatok Puk. Detskí diváci, a možno i niektorí rodičia, tak zažijú prvý dotyk so Shakespearom, prvý dotyk s jeho príbehmi, prvý dotyk s jeho postavami.
     Autor Róbert Mankovecký má niekoľko ročné skúsenost s tvorbou pre det. Inscenácia Tri prasiatka s jeho réžiou, hudbou a pesničkami je v DPOH na repertoári už viac ako 12 rokov. Atraktvnou zložkou našej inscenácie je hudba a pesničky, veď naši herci majú za sebou veľa hlavných postáv v mnohých slávnych muzikáloch, takže det i rodičia sa naozaj majú na čo tešiť. Našich malých divákov určite zaujme i stránka výtvarná, ilustrácie slávneho francúzskeho maliara Henriho Rousseaua vyčarujú zázračný hrad, tajomný les, či magickú rozprávkovú oblohu a nádherné kostýmy premenia našich hercov na naozajstných kráľov, princov, ryterov a škriatkov.
     Veríme, že sa najmenší návštevníci nášho predstavenia po našej predpríprave po pár rokoch k Shakespearovi vráta ako stáli návštevníci nášho open air festvalu, či ako nadšení fanúšikovia jeho hier v kamenných divadlách u nás i v zahraničí. Možno sa raz vyberú do Anglicka nie kvôli futbalu, ale kvôli divadlu Globe, či Shakespearovmu rodnému domu v Stratorde. A možno sa niektorí z nich stanú vášnivými čitateľmi jeho drám. A celkom
určite sa niektorí z nich stanú profesionálnymi divadelníkmi, režisérmi a hercami, ktorí si nájdu cestu k divadelnému umeniu práve vďaka našej rozprávke. A ako hovorí autor a
režisér, humor a dobrý koniec nesmie chýbať v žiadnej rozprávke.

Rozprávka končí sa, dobro vždy zvíťazí
Možno že v nebi sa Shakespeare aj urazil
Určite má na to autorské dôvody
Tak načo hráte to, veď sa to nehodí.

Autorské práva však dávno už skončili
A dnešný autor sa ako nič pomýli
S chudákom Williamom robí si čo len chce
Thália ho za to určite potresce.

Scenár, réžia a hudba: Róbert Mankovecký
Kostýmy : Eva Farkašová
Scéna: inšpirovaná obrazmi Henri Rousseau

ÚČINKUJÚ:
Leontes, Pastier, - Martin Kaprálik
Jago, Oberon, Falstaff - Dávid Hartl
Polixenes, Puck - Adam Jančina
Florizel, Komorník - Vladislav Plevčík
Perdida, Komorná, Titania - Barbora Palčíková

Vstupenky na podujatie je možné zakúpiť len formou Hometicket!


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Klamár Jago
picture Klamár Jago
picture Klamár Jago
picture Klamár Jago
picture Klamár Jago
picture Klamár Jago
picture Klamár Jago
picture Klamár Jago
picture Klamár Jago

Zmeny a upozornenia

ZRUŠENÉ - Klamár Jago - 25.11.2023 o 10:30 hod.

V zastúpení organizátora podujatia, vám ako sprostredkovateľ predaja oznamujeme, že predstavenie Klamár Jago, ktoré sa malo konať dňa 25.11.2023 o 10:30 hod. v STARS auditorium, Bratislava, je z technických príčin ZRUŠENÉ!

Klienti môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili.

Klienti, ktorí si vstupenky zakúpili na zrušenom predajnom mieste, ich môžu vrátiť výhradne poštou, a to na adresu: Ticketportal SK, s.r.o., Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava.

Vstupenky uhradené na predajnom mieste Benefitovou poukážkou je nutné zaslať poštou na adresu: Ticketportal SK, s.r.o. , Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky prostredníctvom internetu, môže požiadať o vrátenie peňazí nasledujúcim spôsobom a pri splnení nasledujúcich podmienok:

Spoločné podmienky pre žiadosti o refundáciu: O najrýchlejšie vrátenie vstupeniek je možné požiadať prostredníctvom registrovaného konta na stránke www.ticketportal.sk, v ktorom je potrebné v sekcii ``Môj účet`` - ``Moje objednávky`` vybrať vstupenky na refundáciu a vyplniť všetky požadované údaje.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky bez registrácie, odporúčame, aby si na stránke www.ticketportal.sk dokončil registráciu, nakoľko pri zakúpení vstupeniek mu bola registrácia vytvorená a je potrebné konto aktivovať mailom, ktorý klient pri nákupe zadával. Pokiaľ boli vstupenky zaslané kuriérom je nutné ich doručiť na adresu Ticketportal SK s.r.o., Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava.

Osobitné podmienky pre žiadosti o refundáciu podľa spôsobu úhrady vstupného:
► pri platbe formou CARDPAY (platba kartou): Platba bude vrátená priamo na kartu, z ktorej bola hradená.
► pri platbe formou internet banking (napr.: SporoPay, ČSOBpay, TatraPay, ePlatby VÚB, ...): Platba bude prevedená v prospech účtu, ktorý klient vyplní v sekcii ``Žiadosť o refundáciu`` v časti ``Spôsob refundácie``.
► pri platbe Benefit Plus, Edenred alebo Callio kartou (cez platobnú bránu): Po vybavení žiadosti spoločnosť Benefit plus/Edenred/Callio klientovi pripíše body na jeho konto.
► pri platbe Darčekovou poukážkou Ticketportal, respektíve iným typom poukážky, ktorú je možné využiť na zakúpenie vstupeniek v sieti Ticketportal (prípadný doplatok kartou): Platba bude prevedená v prospech účtu, ktorý klient vyplní v sekcii ``Žiadosť o refundáciu`` v časti ``Spôsob refundácie``.

Financie Vám budú refundované v zákonnej lehote od zaslania žiadosti o refundáciu prostredníctvom Vášho konta.

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí. Za pochopenie ďakujeme.


Top