Detail info
Close

MET: Chôdza mŕtveho muža (Dead Man Walking)

MET: Chôdza mŕtveho muža (Dead Man Walking)

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

22. 10. 2023 o 15.00 hod.
Metropolitná Opera New York - sezóna 2023/2024 

Chôdza mŕtveho muža( Dead Man Walking ) 

Hudba: Jake Heggie
Libreto: Terrence McNally

Predloha podľa  knihy sestry Helen Prejean

Majstrovské dielo amerického skladateľa Jakea Heggieho, najhranejšia nová opera za posledných 20 rokov, má veľmi očakávanú premiéru v Met v strašidelnej novej produkcii Iva van Hovea. Na základe spomienok sestry Helen Prejean o jej boji o dušu odsúdeného vraha, Dead Man Walkingzhoduje sa s vysokou dramatickosťou svojho námetu s krásnou a dojímavou hudbou Heggieho a brilantným libretom Terrencea McNallyho. Režisér Met Music Yannick Nézet-Séguin sa postavil na pódium tejto prelomovej premiéry s mezzosopranistkou Joyce DiDonato v hlavnej úlohe sestry Helen. Vo vynikajúcom obsadení sú aj basbarytonista Ryan McKinny ako odsúdenec na smrť Joseph De Rocher, sopranistka Latonia Moore ako sestra Rose a legendárna mezzosopranistka Susan Graham, ktorá spievala Helen Prejean v premiére opery v roku 2000, ako De Rocherova matka.

Detský zbor:  Zbor mladých ľudí z New Yorku ( Francisco J. Núñez , umelecký riaditeľ a zakladateľ;  Emma H. ​​Sway , asistentka dirigenta)

Content Advisory: Dead Man Walking obsahuje zobrazenie znásilnenia a vraždy, ako aj ďalšie témy pre dospelých a hrubé výrazy.

Dĺžka opery: 2 hodiny, 55 minút / 1 prestávka

Operu uvádzame zo záznamu !

Anglická verzia, so slovenskými titulkami.

Vstupné: 15 eur

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top