URIAH HEEP (UK)

URIAH HEEP (UK)

Dátum/Date: 11.06.2015 o 20:00
Miesto konania/Place of event: Dom odborov - ISTROPOLIS, Trnavské mýto 1, Bratislava

Popis/Description:

Návrat do Bratislavy po piatich rokoch!
Nový album „Outsider“, nový program, nová energia!

Odchod Trevora Boldera po ťažkej chorobe, Bernieho víťazstvo nad ňou - to boli len nedávno hrozby zániku britského dinosaura URIAH HEEP. Nenechali sa zlomiť a sú späť nielen v plnej sile, ale minulý rok nahrali ďalší vydarený opus „Outsider“ a navyše koncertný záznam z Londýna „ Live at Koko“. Koncertná stávka na istota známa ako URIAH HEEP sa po piatich rokoch vráti s novým programom do Bratislavy. URIAH HEEP 11. júna vystúpia v Dome odborov Istropolis.

„Uriáši“ v minulom režime u nás doslova zľudoveli predovšetkým vďaka nesmrteľnej „Lady in Black“, na koncerte budú pochopiteľne prehrávať repertoár z najslávnejších pesničiek akou je aj uvedená skladba. Predstavia však aj novinky, tie boli zložené bez tlaku na každoročný kolotoč - nahrávka, album, turné. Cítiť, že jadro Uriah Heep v zložení Box, Lanzon a Shaw hrajú spolu už cez dvadsať rokov a sú kompaktným týmom umelecky a zrejme ajľudsky. Pri tak závideniahodnom počte koncertov ročne to inak ani nie je možné.

 

Prvopočiatky britských Uriah Heep siahajú do Birminghamu, kde boli založení ešte v roku 1969. Niekedy sa o nich žartom hovorilo ako o "The Beach Boys hard rocku“, to pre ich melodické pesničky a viachlasé sprievodné vokály. Ich hudba je ale hlavne zhrnutím rôznorodých štýlov ako sú: progressive rock, hard rock, jazz a príležitostne aj country. Skupina podnes aktívne koncertuje po celom svete, no najväčšiu fanúšikovskú základňu okrem domoviny majú po celom Starom kontinente.

Priaznivci legendárnych Britov sa na nadchádzajúcom vystúpení v Istropolise vo štvrtok 11.júna môžu tešiť nielen na výber z najnovších albumov „Wake the Sleeper, Into The Wilde, Outsider“, ale aj na nesmrteľné pesničky ako Easy Livin (Demons and Wizards - 1972), Sweet Lorraine (The Magician’s Birthday 1972) Stealin (Sweet Freedom - 1973). Lady in Black je pevnou súčasťou playlistov väčšiny rádií po svete.


Skupina Uriah Heep vystúpi 11. júna v Bratislave v zostave:

Mick Box - gitara, spev
Bernie Shaw - spev
Davey Rimmer - basa
Phil Lanzon - kávesy, spev
Russell Gilbrook - bicie, spev


Zľavy/Discounts: Imobilní (vozíčkari): 10,00 EUR (objednavky@ticketportal.sk)
Vstupenky pre deti/Tickets for chrildren: žiadne


VSTUPENKY/TICKETS na podujatie URIAH HEEP (UK)
Vstupenky na toto podujatie si môžete vytlačiť aj u Vás doma.

Top