GOTHOOM open air fest 2015

GOTHOOM open air fest 2015

Dátum/Date: 29.7. - 1.8.2015
Miesto konania/Place of event: Ostrý Grúň areál Kollárová


Popis/Description:

Najväčší metalový festival na Slovensku Gothoom je pripravený na svoje šieste pokračovanie. Tentokrát na novom mieste, v malebnej obci Ostrý Grúň, v areáli chaty Kollárová. S novým miestom prichádza nové prostredie a osvieženie festivalu, no zameranie na kvalitný metal, podporu domácej scény a jeho jedinečná rodinná atmosféra zostanú zachované. Jednou z tradícií festivalu je aj warm-up deň, ktorým sa festival vždy v stredu odštartuje. Tentokrát to 29.7. otvoria kapely zamerané na pagan a viking metal, medzi ktorými nebudú chýbať WELICORUSS, KHORS, či DORDEDUH.

Zvyšné tri dni už budú plné všetkých odtieňov metalu v podaní zahraničnej i domácej špičky. Headlinermi sú majstri majestnátneho a symfonického death metalu SEPTICFLESH. Gréci minulý rok oslnili novým albumom “Titan”, na ktorom opäť grandiózne kombinujú symfonické prvky so silným a úderným metalom nepostrádajúcim chytľavosť i melódiu. Spolu s nimi sa o miesto hlavnej hviezdy podelia INSOMNIUM. Pri ťažkých i rýchlych a sekaných riffoch podporených melodickými vyhrávkami, hutným vokálom basáka Niila Sevänena i občasnými spevavými vsuvkami gitaristu Ville Frimana sa nad pódiom bude vznášať krásny opar toho najlepšieho, čo dokáže atmosférický tvrdý metal ponúknuť.


Ostatné kapely ale nie sú o nič menej zaujímavé - kanadskí lídri technického death metalu CRYPTOPSY, legendy smrtiaceho žánru BROKEN HOPE, šialení brutal environmentalisti z CATTLE DECAPITATION, neuchopiteľní AGALLOCH s exkluzívnou 90 minútovou show, tažkí a temní OBSCURE SPHINX, fínske grindové legendy ROTTEN SOUND, či zástupcovia talianskej školy nekompromisného death metalu HIDEOUS DIVINITY nenechávajú priestor na pochybnosti o kvalite.

Domáca scéna rovnako ponúkne to najlepšie, medzi inými aj ČAD, PANDEMIA, TORTHARRY, FLESHLESS, CRANIOTOMY, BRUTE, SUBURBAN TERRORIST, SPASM, DOOMAS, či CONTRASTIC. V rámci podpory začínajúcich kapiel si na festivale zahrajú aj víťazi súťaže o divokú kartu.

Krásne prostredie, priateľská atmosféra, súdržnosť a skvelá hudba - to bol, je a bude Gothoom.

Cena/Price: 45,00 EUR  (predaj vstupeniek do 26.7.2015)
Zľavy pre deti, študentov, dôchodcov, zťp: bez nároku na zľavy.


VSTUPENKY/TICKETS na podujatie GOTHOOM open air fest 2015
Vstupenku na toto podujatie si môžete vytlačiť aj u Vás doma.

Top