Legenda filmovej hudby Ennio Morricone sa v roku 2016 vráti do Bratislavy i Prahy

Ennio Morricone po skvelom úspechu, ktoré mu prinieslo turné začiatkom roku 2015 nevydržal odpočívať a už teraz plánuje ďalšie koncerty. Na rok 2016 pripravuje nové svetové turné pod názvom „The 60 years of music“.

15. januára 2016 vystúpi Ennio Morricone v O2 Aréne v Prahe a 19. januára 2016 v bratislavskej Slovnaft Aréne. Počas turné ho bude sprevádzať Český národný symfonický orchester, veľký spevácky zbor a ako sólistka vystúpi skvelá sopranistka Susanna Rigacci.

Ennio Morricone sa preslávil najmä hudbou k westernom. Celkovo však skomponoval hudbu k viac ako päťsto filmom a seriálom.

Ennio Morricone je génius emócii a majster zachytávania okamžiku. Bez preháňania môžeme tvrdiť, že jeho hudba často predstihla samotný film, ku ktorému bola vytvorená. Morricone so svojou filmovou hudbou nazbieral množstvo významných svetových ocenení. Pravdepodobne najdôležitejším z ocenení je Oskar za celoživotné dielo, ktoré v dejinách udeľovania týchto cien dostal Morricone ako jediný hudobný skladateľ. Symbolicky si ho v roku 1997 prevzal z rúk ďalšej westernovej legendy Clinta Eastwooda.

Ennio Morricone však zďaleka nie je len skladateľom filmovej hudby. Tento mesiac vo svojom rodnom Ríme osobne dirigovala omšu, ktorú zložil pre pápeža Františka.

Na svojom turné v roku 2016 bude Ennio Morricone osobne dirigovať Český symfonický orchester. K tejto spolupráci sa Morricone vyjadril s nadšením: „Je to vynikajúci orchester, skutočne mimoriadny a nehovorím to len tak zo zdvorilosti. Hovorím to, lebo je to čistá pravda. Tento orchester je príkladom profesionality, príkladom umeleckého citu, zážitku a zmyslu pre umenie, tiež je príkladom nadšenia pre to, čo robia.“

Top