Rozsiahle priestory výstavy Titanic sa deň čo deň otvárajú širokej verejnosti. Výstavu videlo už takmer 100 000 ľudí.

Pravdivý príbeh Titanicu.

Dátum/Date: 12.08.2015 - 06.12.2015 - predĺženie výstavy do 16.01.2016
Miesto konania/Place of event: Incheba Expo Bratislava, v pavilónoch A2 a D2.
Prevádzková doba - denne/Operating time - daily
Pondelok-Nedeľa/Monday-Sunday/09.00 - 20.00

24.12.2015 - zatvorené
25.12.2015 - zatovrené
31.12.2015 - otovrené do 15.00 hod.
01.01.2016 - zatvorené
Pokladňa na výstave sa zatvára o 18.00

Výstavu  TITANIC v Bratislave už videlo takmer 100 000 návštevníkov.

Pre veľký záujem je výstava predĺžená až do 16. januára 2016 !

Zvedaví návštevníci  majú možnosť vkročiť na palubu legendárnej lode, odhalia   reálne príbehy a osudy pasažierov, na vlastné oči uvidia kajuty, strojovňu lode, či  množstvo originálnych artefaktov, ktoré boli vylovené priamo z  oceánu.

Na záver výstavy sa dotknú  naozajstného studeného ľadovca.

Práve osobné zážitky návštevníkov a veľké množstvo  originálnych exponátov  zaraďujú výstavu Titanic k najobľúbenejším na celom svete.
Vzhľadom k veľkému záujmu sa usporiadateľská agentúra JVS Group rozhodla uspokojiť naozaj všetkých záujemcov.

Túto jedinečnú výstavu predlžuje  až do 16. januára budúceho roka. 

Titanic bol vo svojej dobe najväčšou osobnou transatlantickou loďou sveta, ktorá mala byť vizitkou technickej revolúcie. Bol určený na prevoz cestujúcich a pošty medzi Európou a Severnou Amerikou. Titanic však stroskotal vo vodách Atlantiku už počas svojej prvej  plavby - dňa 15. apríla 1912. V tento osudný deň zomrelo viac ako 1500 osôb.

Každý návštevník pri vstupe na výstavu obdrží „boarding pass - palubnú vstupenku“. Vďaka tejto vstupenke s konkrétnym menom reálneho človeka, ktorý na Titanicu v dobe jeho katastrofy bol, prežijete celú prehliadku výstavy tak, ako konkrétny cestujúci na jeho palube.
Zároveň všetci zdarma obdržia audioguide, v ktorom si vypočujú v slovenskom, anglickom alebo nemeckom jazyku podrobný výklad k jednotlivým exponátom.

Vstupenky na výstavu sa predávajú na presne určený dátum a čas. 
    
Uvidíte stovky originálnych artefaktov, ktoré boli vylovené zo slávneho vraku na dne oceánu. Medzi exponátmi sú časti vybavenia lode, kusy nábytku, porcelán a osobné predmety cestujúcich (šperky, kabelky a rôzne časti oblečenia). Vďaka dokonalej rekonštrukcii kajút, strojovne alebo jedálne budú všetci návštevníci súčasťou skutočnej atmosféry prepychu aj biedy na začiatku 20. storočia. Zažijú nádheru dobových interiérov, či hluk strojovní a následnú úzkosť pred naozajstným a reálnym nešťastím.
 
Výstava bola doplnená aj o ilustračné zábery zo Slovenska v čase potopenia Titanicu, ktoré  poskytlo Slovenské národné múzeum – Historické múzeum.
Chateau Apponyi v Oponiciach zapožičalo originálne predmety jedného z najbohatších pasažierov Titanicu  T.Cardezu, ktorý bol osobne niekoľkokrát na Slovensku.

Vstupenky na SVETOVÁ VÝSTAVA TITANIC

Top