Rybárik kráľovský

Štúdio LS  Bratislava  uvádza:
Wiliam Douglas Home
RYBÁRIK KRÁĽOVSKÝ
V hviezdnom obsadení účinkujú:
Emília  VAŠÁRYOVÁ
Milan  KŇAŽKO
Milan LASICA

Réžia:  Vladimír Strnisko

...Čo všetko sa stane, keď bývalá milenka príde za svojím bývalým milencom priamo z karu vlastného manžela? Popýta ju o ruku? Čo sa stalo so vzťahom, ktorý mal 50-ročnú pauzu? A ako to vidí jeho sluha? Má práva žiarliť? A prečo?...
Poznáme len málo komédií ako je Rybárik kráľovský. Vždy z času na čas obletia divadlá, prekvapia, zaujmú a presvedčia nás, že konverzačná komédia stále žije a prekvitá v nových a nových podobách. Čo nás od G. B. Shawa a O. Wilda priťahuje a prinavracia k tomuto druhu divadelného žánru? Humor má nekonečne mnoho podôb, ale jeho spoločným menovateľom je myslenie, pohrávanie sa s myslením, duchaplnosť, ale aj múdrosť. Anglická konverzačná komédia je v spôsobe humoru sokratovská, múdra, ale aj plná paradoxov, iskrenia ducha, krutého sarkazmu, hravej irónie a toto všetko vyvažuje až sentimentálnou láskavosťou a zhovievavosťou ku každodenným slabostiam človeka. V dnešnej dobe jednoduchých viet, tupých a hlúpych sloganov, je radosť z myslenia takmer záchranou civilizácie. Rybárik kráľovský je toho príkladom.
Ak sa zídu herci ako Emília Vášáryová, Milan Lasica a Milan Kňažko v jeden večer a na jednom mieste v takejto excelentnej komédii, nemôže to byť stretnutie náhodné a ani nezaujímavé.

17.05.2010 o 16.30 h a 19.30 h, Divadlo CASSIA Košice
18.05.2010 o 16.30 h a 19.30 h, PKO  - Čierny orol Prešov
25.05.2010 o 19,00 h, Dom kultúry
Banská Bystrica
Vstupenky na predstavenie Rybárik kráľovský

Top