Diabolské flamenco - Tanec od A-po Z

Projekt Diabolské flamenco spája dva hudobné svety. Ohnivé španielske flamenco a štylizovaný slovenský folklór. Za názvom Diabolské flamenco sa skrývajú Ján Berky Mrenica , Diabolské husle, akordeonista Michal Červienka, tanečno umelecká skupina Čarovné Ostrohy a ich špeciálny hosť, španielska flamenco tanečnica Bettina Castaňo s kapelou.
Jedinečné predstavenie, ktoré prepája slovenskú a španielsku ľudovú hudbu, budete mať možnosť uvidieť už od 1 .apríla v niekoľkých slovenských mestách.
Bettina Castaňo, ktorá je považovaná za jednu z najlepších flamenco tanečníc na svete, neprichádza na Slovensko po prvý krát. Pred desiatimi rokmi spolu s Diabolskými huslami vypredala mnoho športových hál. Castaňo vo svojich choreografiách experimentuje s world music a čiastočne odstupuje od tradičného flamenca, čím dáva svojím  tancom nový dych. Nadišiel ten správny čas zopakovať si úspech. Do obnoveného projektu vstúpil známy akordeonista Michal Červienka a skupina Čarovné Ostrohy, predstavitelia najdynamickejšieho folklóru na slovenskej scéne a finalisti televíznych talentových show. 
Tanečno umelecká skupina Čarovné Ostrohy si aj napriek relatívne krátkej dobe svojho pôsobenia, získala mnohých priaznivcov doma aj vo svete.  Medzi ich najvýznamnejšie projekty patria Tanečný kolotoč, Hviezdy folklóru ako aj spolupráca na mnohých divadelných projektoch.
Orchester je zoskupenie siedmich hudobníkov, ktorí sú absolventami hudobných akadémií. V roku 1997 pán Berky-Mrenica st., zo zdravotných dôvodov prenechal umelecké vedenie telesa svojmu synovi – Jánovi Berky-Mrenicovi ml., ktorý pokračoval v umeleckých úspechoch svojho otca /od slovenskej hudobnej akadémie prevzal v roku 2000 cenu „Grammy“- Najlepší hudobný interpret roka/
Koncert bude medzinárodný nielen svojím zložením na javisku ale aj v hľadisku. Diabolské  flamenco podporia aj predstavitelia niekoľkých ambasád a veľvyslanectiev. Na svoje si prídu nielen milovníci halušiek a piva ale aj paelly a červeného vína. Que viva el arte!

VSTUPENKY/TICKETS na podujatie Diabolské flamenco - Tanec od A-po Z

Top