PETJAZZ 2011

PETJAZZ 2011 – 11. ročník festivalu
v Klube Za zrkadlom, Rovniankova 3
1.12.2010  o  20:00 h

Program jedenásteho ročníka petržalského jazzového festivalu PETJAZZ bude opäť nabitý hviezdami jazzovej scény – nielen domácimi, ale aj zahraničnými. Po prvý krát sa pódiách PETJAZZu predstaví zoskupenie z New York City – hlavného mesta svetového jazzu.
Účinkujú: ASGUESTS feat. Oskar Rózsa a Martin Valihora
  JORIS ROELOFS TRIO feat. Ted Poor and Matt Penman

ASGUESTS feat. Oskar Rózsa a Martin Valihora

Znalcom jazzu na Slovensku nie je potrebné predstavovať skupinu ASGUESTS. Za touto značkou sa skrýva dlhodobá spulupráca Mira Heráka (vibrafón) a Miša Vaňoučka (piano). Táto dvojica už dlhé roky žije a tvorí v Holandsku a patrí medzi top slovenské jazzové exporty. Skutočnosť, že Mišo Vaňouček vyhral najprestížnejšie holandské jazzové ocenenie Deloitte Jazz Award pre najväčší holandský jazzový talent / sólistu hovorí samo za seba. Skupina hráva ako duo, alebo spolupracuje so zahraničnými rytmickými sekciami. Organizátori festivalu PETJAZZ sa rozhodli spojiť to najlepšie, čo máme vonku, s tým najlepším čo máme doma a preto duo ASGUESTS doplní najkreatívnejšia slovenská rytmická sekcia – Oskar Rózsa a Martin Valihora. Spomínaní hudobníci si navzájom vymenili svoje kompozície, ktoré predstavia v tejto zostave po prvý krát a jedine na PETJAZZe 2011.

JORIS ROELOFS TRIO feat. Matt Penman and Ted Poor

Joris Roelofs nie je pre bratislavské publikum novou tvárou. V Klube za zrkadlom sa predstavil už so svojim kvartetom. Joris je jedným z najväčších mien holadnského jazzu, ktorý sa uchytil v  New Yorku a jeho hudobné spolupráce obohatili mená ako Aaron Goldberg, Ari Hoenig, Reginald Veal, Gregory Hutchinson a mnohí ďalší.

Pre tento koncert si prizval ďalšie veľké mená jazzovej scény z New Yorku – Matta Penmena a Teda Poora.

Matt Penman

Pôvodom z Nového Zélandu, sa Matt po absolvovaní Berklee College of Music presťahoval do New Yorku, kde patrí medzi najvyhľadávanejších jazzových basgitaristov.
Jeho hudobnú kariéru zdobia spolupráce s tými najväčšími menami. Pravidelne hráva s Johnom Scofieldom a Joe Lovanom. Ďalšie spolupráce: Hayden Chisholm, John Taylor, Kurt Rosenwinkel, Kenny Werner, Dave Douglas, Chris Cheek, Seamus Blake, Wolfgang Muthspiel a ďalší.


Ted Poor 

V New Yorku pôsobí od roku 2003 a rýchlo sa etabloval na miestnej jazzovej scéne. Modern Drummer opisuje jeho hru ako dobrodružnú, skutočne dynamickú a veľmi premyslenú. Jeho originálny štýl hry ho zaradil medzi najvyhľadávanejsích bubeníkov v New Yorku, pričom spolupracoval s menami ako Cuong Vu, Kurt Rosenwinkel, Ben Monder, Bad Touch, the Respect Sextet, Jerseyband, Bill Frisell, Chris Potter, Kenny Werner, Maria Schneider, Aaron Parks, Ralph Alessi  a ďalší.


Dátum: 1.12.2010 Štvrtok
Začiatok podujatia: 20:00 hod
Miesto: Klub Za zrkadlom, Rovniankova 3, Bratislava - Petržalka
Vstup: Predpredaj: 8 €
            Na mieste:  10 €


Partneri: Ministerstvo kultúry SR, Veľvyslanetvo Spojených štátov amerických na Slovensku, Veľvyslanectvo Holanského kráľovstva, Heineken a.s.
Linky:http://www.jorisroelofs.com/,
www.asguests.com,      
http://www.myspace.com/martinvalihora , http://www.myspace.com/oskarrozsa

VSTUPENKY/TICKETS na podujatie Petjazz 2011

Top