Boh masakra

Boh masakra

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Miesto konania: DIVADLO ARÉNA, Viedenská cesta 10, Bratislava


''komédia najhranejšej súčasnej autorky''

Yasmina Reza je najhranejšia divadelná autorka súčasnosti. Popularita jej hier prekonáva tradične najnavštevovanejšie tituly, Shakespeara i Moliéra. Na každú jej novú hru netrpezlivo čakajú prekladatelia z viac ako tridsiatich krajín. Po úspechu hry Kumšt prinieslo Divadlo Aréna na Slovensko horúcu svetovú novinku. Boh masakra premiérovo uvedený v decembri 2006 vo švajčiarskom Zürichu bol kritikou označený za inscenáciu roka, vzápätí ho medzi pripravované tituly zaradili prestížne nemecké činoherné scény, viedenský Burgtheater... a Divadlo Aréna.
Dva manželské páry sa stretnú, aby vyriešili bitku svojich malých synov. Z toho, čo vyzerá na začiatku ako ústretový rozhovor civilizovaných ľudí, vznikne slovná prestrelka, v ktorej sa „tne do živého“. Brilantná konverzačka plná humoru, z ktorej ostáva trpkosť v ústach.

Hra Boh masakra sa stala inšpiráciou pre svetoznámeho režiséra Romana Polanského, ktorý v roku 2011 podľa predlohy Yasminy Rezy natočil film Carnage s Christopherom Waltzom a Kate Winslet v hlavných úlohách.


Preklad: Elena Flašková
Réžia: Soňa Ferancová
Dramaturgia: Martin Kubran
Scéna a kostýmy: Eva Rácová
Hrajú: Anna Šišková, Martin Horňák, Oľga Belešová, Richard Stanke

Dĺžka predstavenia: 1 hodina 15 minút (bez prestávky)

Na mape

Top