CHOREA 2017

CHOREA 2017

Dátum: 9. - 11. júna 2017
Miesto: Bratislava

Vstupenky

Piatok
9
Jún 2017
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
CHOREA 2017
Divadlo Tower Stage

Bratislava

Sobota
10
Jún 2017
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
CHOREA 2017
Divadlo Tower Stage

Bratislava

Nedeľa
11
Jún 2017
20:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
CHOREA 2017

Popis podujatia

Dátum a miesto konania/Date and place of event: 8.6. - 10.6.2017 o 19:00h., Divadlo Tower Stage - Bratislava

Cena/Price: 30 a 64 Eur - permenentka

Permanentka - platí na:
8.6.2017 19:00 - Ballet Finland - Seven & Red Light Drowning
9.6.2017 19:00 - Chorvátske národné divadlo Split - 5 To 12
10.6.2017 19:00 - Laleget Danza Mexico City - Pendiente & False Cognate

Medzinárodný festival CHOREA 2017 prináša do Bratislavy svetový moderný balet. Počas druhého júnového týždňa predstaví na slovenských javiskách svetové tanečné súbory a zároveň predstavuje slovenských tanečných umelcov, ktorí sú hviezdami svetovej tanečnej scény.
Vyvrcholením festivalu bude galaprogram, ktorý prinesie okrem účinkujúcich súborov Ballet Finland, Chorvátskeho národného divadla Split a Laleget Danza Mexico City aj slovenské svetové hviezdy tanečnej scény.

Dátum a miesto konania/Date and place of event: 8.6.2017 o 19:00h., Divadlo Tower Stage - Bratislava

Cena/Price: 15 Eur, 29 Eur a 39 Eur

BALLET FINLAND
Diváci by mali v divadle vždy dostať zaujímavý a pútavý zážitok. Zážitok, ktorý prebudí pocity, sformuje názor, vyvolá po predstavení zaujímavý rozhovor. Tieto zážitky nám ponúkajú krátku prestávku od našich každodenných životov. S týmto zámerom umelecký riaditeľ Ville Valkonen zostavil súbor Ballet Finland, aby tvorili špičkový moderný balet. Jeho talentovaní a pracovití tanečníci predvádzajú množstvo choreografií, ktoré vo Fínsku aj vo svete vzbudzujú nový záujem o moderný balet.
O PREDSTAVENÍ:
Seven je choreografia, ktorá skladá poctu fínskemu veľmajstrovi hudobnej kompozície Jeanovi Sibleliovi. Sedem tanečníkov interpretuje Sibeliovu poslednú skladbu - 7. symfóniu - a prinášajú škálu emócií, krásu a záblesky ľudského života na javisku, prostredníctvom moderného baletu.
Red Light Drowning prináša choreografiu spojenú s videoprojekciami. Tancujú spolu ruka v ruke a berú vás na cestu červeným svetlom. Ako hlboko sa dokážete ponoriť, keď vás pohltí tvorivosť?

Dátum a miesto konania/Date and place of event: 9.6.2017 o 19:00h., Divadlo Tower Stage - Bratislava

Cena/Price: 15 Eur a 29 Eur

CHORVÁTSKE NÁRODNÉ DIVADLO SPLIT
Vždy sme obdivovali človeka stojacelo na javisku, ktorý napáda nezmyselné normy, úzkoprsosť, konformizmus a útlak. Výnimočný estetický a ľudský kontakt so živým umelcom na javisku je zážitkom, ktorý poháňajú naše nenaplnené priania a ktorý otriasa našimi citmi. Divadlo opúšťame silnejší a pripravení čeliť realite. Alebo by aspoň malo. Má divadlo túto silu aj dnes? Pozývame vás presvedčiť sa o tom. Zoznámte sa s Chorvátskym národným divadlom Split!
O PREDSTAVENÍ:
5 to 12 je moderný balet autora Igora Kirova s dynamickou hudbou Kirila Džajkovskeho. Získal si publikum na 61. Split Summer Festivale a v prvej sezóne ho videlo vyše 7 000 divákov.
V hre menom život nás provokujú rôzne impluzy a motívy. V hre menom tanec nás vedie hlavne hudba, v tomto predstavení citlivo vybratá a vášnivo prežitá Kirilom Džajkovskim. Je ťažiskovým motívom, ktorý nás vedie do sveta kociek plných farieb, energie a tanca s láskou.
Tento svet vysníval Igor Kirov, choreograf predstavenia, ako dokonalú sadu 12 kociek v 12 obrazoch s 12 tanečníkmi. S vedomím, že každý sen o dokonalosti sa môže ľahko rozpadnúť ako domček z karát a začať znova ako nová hra.

Dátum a miesto konania/Date and place of event: 10.6.2017 o 19:00h., Divadlo Tower Stage - Bratislava

Cena/Price: 15 Eur, 22 Eur a 29 Eur

LALEGET DANZA
Laleget Danza je súbor mladých tanečníkov a choreografov z rôznych krajín, ktorí sa stretli v Mexico City, aby objavovali súčasný tanec a ponúkli svoj príspevok v duchu dnešnej doby.
Za desať rokov intenzívnej práce sa Laleget Danza pod vedením stal jedným z najprestížnejších súborov v Mexiku vďaka svojej originálnej výpravnosti, vysokej technickej úrovni a vzrušujúcim choreografiám.
Súbor pravidelne vystupuje na najprestížnejších scénach Mexika ako Palacio de Bellas Artes, Teatro de la Ciudad, Teatro de las Artes, Sala Miguel Covarrubias.
O PREDSTAVENÍ:
Pendiente je duet inšpirovaný slávnym románom spisovateľa Gabriela García Marqueza Kronika vopred ohlásenej smrti. Adresuje opakujúce sa témy románu ako zakázaná láska, násilie, pomsta a opovrhnutie. Marquezovo dielo, zásadný prvok latinskoamerickej kultúrnej identity, slúži ako spoločný bod pre troch autorov predstavenia: Raúl Maduro, zvukový umelec zo Curaçaa, Diego Vazquéz z Mexika a Faizah Grootens, tanečnica a choreografka zo Curaçaa.
False Cognate je sólo inšpirované choreografovým vzťahom k Biblii a konfrontáciou, ktorú tento vzťah prináša. False Cognate je osobnou cestou, ktorá začína v mysli a vzniká zo zmätenia, ktoré môže vzniknúť počas vnútorného dialógu. Sú v ňom dezinterpretácie a nedorozumenia, ku ktorým človek dospeje, keď uverí klamlivým, iluzórnym alebo záhadným konceptom. False cognate je termín, ktorý sa sa používa, keď dve slová v rôznych jazykoch majú rovnakú formu alebo výslovnosť, ale odlišný pôvod a teda iný význam.

Účinkujú: Diego Vazquez a Faizah Grootens

Pri kúpe permanentky máte možnosť zakúpiť si za zvýhodnenú cenu vstupenku zo sektoru Parter na 11.6.2017 Open Air Gala v cene 39 Eur. Vstupenka je automaticky priradená ku kúpe permanentky. Ak o túto vstupenku nemáte záujem, stačí ju zrušiť v košíku.

Dátum a miesto konania/Date and place of event: 11.6.2017 o 20:30h., River Park Plazza - Bratislava

Cena/Price: 
Parter 49 Eur
VIP sedenie 59 Eur + welcome drink
VIP lóža (pre 5 osôb + welcome drink) 150 Eur

V Stuttgart Ballet je od roku 2015 prvým sólistom Roman Novitzký. Bývalý sólista Slovenského národného divadla účinkoval aj v Japonsku, na Taiwane či Kanade. V Stuttgart Ballet pôsobí od roku 2009, od roku 2013 bol sólistom, od roku 2015 je prvým sólistom. Predvedie sólo Äffi v choreografii Marca Goeckeho.
Wiener Staatsoper je domácou scénou Niny Polákovej a Romana Lazíka. Nina Poláková je bývalou členkou súboru SND, vo Viedni pôsobí od roku 2005 a od roku 2011 je prvou sólistkou. Roman Lazík účinkoval v SND, PACT Ballet, Israel ballet, Bayerisches Staatsballet a od roku 2007 je tanečníkom Wiener Staatsoper. Od roku 2010 je prvým sólistom. Predvedú vlastné pas de deux.
Ballet Monte Carlo predstaví choreografiu Natálie Horečnej, jednej z najžiadanejších slovenských choreografiek doma aj v zahraničí. Sólisti Mimoza Kaiko a Alvaro Prieto zatancujú v jej choreografii duet z baletu Fatalistic Visions Predominate.
V Michajlovskom Balete Sankt Peterburg je sólistkou Andrea Laššáková, bývalá sólistka SND. Má za sebou angažmán vo Fínskom národnom divadle a od roku 2015 tancuje v Michajlovskom Balete Sankt Peterburg. Predvedie sólovú choreografiu Olega Vinogradova.
Slovenské divadlo tanca pod vedením J. Ďurovčíka je výkladnou skriňou slovenského moderného baletu. Celosvetovo úspešné tituly Vták ohnivák alebo Carmen sú dobre známe aj slovenským divákom, úryvok z nich bude súčasťou galaprogramu.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture CHOREA 2017
picture CHOREA 2017
picture CHOREA 2017
picture CHOREA 2017

Na mape

Top