Dáma bez kamélie

Dáma bez kamélie

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Miesto konania: DIVADLO ARÉNA, Viedenská cesta 10, Bratislava

 

Marek Maďarič: Dáma bez kamélie

Hra inšpirovaná Dumasovým románom Dáma s kaméliami

Najnovšia hra Mareka Maďariča Dáma bez kamélie už svojím názvom dáva najavo, že nie je len dramatizáciou slávneho románu. Autor sa ním voľne inšpiruje a svoj príbeh zbavený sentimentálnej optiky zasadzuje do súčasnosti. Hra sa odvíja v prostredí dnešnej slovenskej vyššej spoločenskej triedy, ktorá prežíva hmotný blahobyt, rovnako však aj intenzívne osobné tragédie. Láska ku krásnej Rite, ktorej predobrazom je románová Margherita Gautierová, má veľkolepý dramatický oblúk: žena, kvôli ktorej vzťah otca a syna utrpí nezvratnú ranu, stojí otca takmer život, aby sa napokon Rita stala nedostupnou pre oboch – ale až za cenu svojej tragickej smrti.

Marek Maďarič vytvoril novú pôvodnú hru, v ktorej sa postavy navzájom sklamávajú, odhaľujú svoje skryté tajomstvá a zažívajú krach svojich životných predstáv. Osudovú tému lásky stvárňujú v troch polohách – láska kupovaná a predstieraná, láska skutočná, takmer nedosiahnuteľná a napokon i zradená. Motívom Dumasovej predlohy autor dáva archetypálny rozmer ľudskej vášne, ktorá od Dumasových čias až dodnes ostala nezmenená.

Režisér Martin Čičvák vo svojej inscenačnej vízií narába s hrou veľmi originálne – jej dej umiestňuje do jednej vášnivej a horúčkovitej noci v nočnom bare, kde sa osudy protagonistov dramaticky prepletú a smerujú k tragickému finále. Súčasťou inscenácie sú obdivuhodné herecké, spevácke a tanečné výkony všetkých protagonistov. 

Réžia: Martin Čičvák

Hrajú:

Andy: Alexander Bárta
Rita: Natália Puklušová
Karol: Ivan Vojtek
Stano: Braňo Deák
Ďuso: Martin Hronský
Júlia: Dáša Šarközyová
Soňa: Kristína Greppelová
čašník Dodo: Martin Madej
Mária: Jana Oľhová

Galéria

picture Dáma bez kamélie

Na mape

Top