Hra vášní

Hra vášní

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum/Date: 27.11.2016, 19:00
Miesto konania/Place of event: DK Dúbravka, Saratovská 2/A, Bratislava


Popis/Description:

Manželská nevera v ľahkom, komediálnom duchu

Mohlo by sa zdať, že námet predstavenia je banálny a stokrát obohraný. Manželská kríza... a starší muž si nájde mladšiu milenku. Ktorá žena nepozná tú, ktorá bola najskôr milenkou ženatého muža, aby sa z nej stala manželka, sama podvedená mladšou milenkou? Popredný britský dramatik Peter Nichols spracoval večnú tému manželskej nevery s veľkou dávkou noblesy, šarmu a suchého anglického humoru, ale aj s nutnou dávkou otvorenosti a kritickosti voči chybám obidvoch pohlaví. Čím je naviac táto komédia obohatená, to je prítomnosť dvoch anjelov strážnych, ktoré sprevádzajú dve hlavné postavy.

Hra vášní je komédia s jedinečnou koncentráciou umenia a herectva. Je to príbeh, ktorý vytvoril sám život.

Hra slávila obrovské úspechy aj na londýnskych divadelných doskách. Prečo by aj nie, prináša totiž večnú tému krízy stredného veku a zmysluplnosti manželského zväzku v okamihu, kedy deti opustia rodné hniezdo a kedy je treba znova nastoliť otázku, čo nás ešte drží pohromade a aký zmysel má ďalší spoločný život. Bravúrne napísaná komédia odhaľuje nie len to, kým sa zdáme byť, ale aj to, čo skrývame hlboko vnútri, teda doslova privádza na javisko "alter ego" svojich hrdinov.

Hrajú: Oldřich Vízner, Dana Syslová, Máša Málková, Dana Batulková, Otakar Brousek ml., Stanislava Jachnická a Kateřina Pleyerová.
Autor hry: Peter Nichols
Réžia: Lída Engelová

Vstupné/Entry: 15,00 EUR
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Galéria

picture Hra vášní

Na mape

Top