Jazz v Aréne / Juraj Griglák & Company

Jazz v Aréne / Juraj Griglák & Company

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Projekt slovenského basgitaristu Juraja Grigláka s legendárnym americkým bubeníkom Poogie Bellom a slovenským klaviristom Eugenom Vizvárym. Trio prezentuje vlastnú tvorbu v duchu jazzu, funku a fusion. Komorné trio obsadenie umožňuje veľmi živé a interaktívne hranie, ktoré posúva ich kompozície do nových rozmerov.

Juraj Griglák patrí k najvyhľadávanejším basgitaristom na Slovensku. Okrem elektrickej basgitary Juraj hráva aj na kontrabas - jazz, a ako člen orchestra Slovenskej filharmónie aj vážnu hudbu. Nahral okolo 90 albumov, z toho tri vlastné sólové CD: Bass Friends (2000), Time to Fly (2014), Juraj Griglak & Company feat. Bobby Sparks, Poogie Bell, Chris Hemingway (2017).

Poogie Bell je nefalšovaný funk master, jeden z najlepších súčasných bubeníkov a štúdiových hráčov bez ohľadu na žánre. Na svojom konte má spoluprácu s menami ako Stanley Clark, David Bowie, Erykah Badu, All Jarreau, David Sanborn, John Scofield, Victor Wooten a Chaka Khan. Objavil sa na viac než desiatich albumoch Marcusa Millera a na turné s ním strávil podstatnú väčšinu kariéry.

Eugen Vizváry patrí k najvyhľadávanejším klaviristom v Slovenskej a Českej republike. Jeho hudobná činnosť spočíva v práci v hudobných štúdiách, komponovaní, a aranžovaní. Pôsobí ako producent a doprevádza popredných slovenských a českých umelcov. Spolupracoval s hudobníkmi ako Oskar Rózsa, Martin Valihora, AnitaSoul, Michal Bugala, Marcel Palonder, Vivian Sessoms, Kim Davis a mnohými inými.

1 hod. 30 min. - BEZ PRESTÁVKY

Hrajú
KLÁVESY EUGEN VIZVÁRY
BASA JURAJ GRIGLÁK
BICIE POOGIE BELL

Na mape

Top